DUYURULAR

01.06.2022

12. TİDE Farkındalık Ödülleri Sahiplerini Buldu

 
Türkiye’deki iç denetim profesyonellerinin meslek örgütü olan Türkiye İç Denetim Enstitüsü’nün (TİDE), iç denetimde farkındalık yaratmak amacıyla düzenlediği “Farkındalık Ödül Töreni” iki yıl aranın ardından 31 Mayıs 2022 tarihinde fiziki olarak Sabancı Center Hacı Ömer Sabancı Konferans Salonunda gerçekleştirildi.
 
Bu yıl 12.’si düzenlenen ödül töreninde, mesleki farkındalığın gelişimi ve yaygınlaşmasına katkıda bulunan kurum ve kişiler ile toplumsal alanda fark yaratan kişi ve kurumlar ödüllendirildi.
 
Gerçekleştirilen “Farkındalık Ödül Töreni”nde 5 ayrı kategoride 14 ödül sahiplerini buldu.
 
“Kurumsal Farkındalık”, “Bireysel Farkındalık”, “Toplumsal Farkındalık”, “TİDE Özel Ödülü” ve TİDE Kurucu / Onursal Başkanı Ali Kamil Uzun adına verilen “Ali Kamil Uzun Yaşam Boyu Meslek Üstün Hizmet Ödülü” kategorilerinde başarılı çalışmalar gerçekleştiren kişi ve kurumlar ödüllendirildi.
 
 
Kurumsal Farkındalık / Kalite Güvence Dış Değerleme Farkındalığı Ödülü
 
 • ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK
 • BSH EV ALETLERİ

 

Kurumsal Farkındalık / Mesleki Tanıtım Faaliyetleri Farkındalığı Ödülü

 • UĞUR OKULLARI

 

Kurumsal Farkındalık / Sürekli Mesleki Gelişim Farkındalığı Ödülü

 • TÜRKİYE VAKIFLAR BANKASI

 

Kurumsal Farkındalık / Sertifikasyon Farkındalığı Ödülü

 • ETİ MADEN İŞLETMELERİ

 

Bireysel Farkındalık

 • DR. ÖĞRETİM ÜYESİ SEZEN ULUDAĞ 

 

Toplumsal Farkındalık / Sosyal Sorumluluk Farkındalık Ödülü

 • PROF.DR.ÖZGÜR DEMİRTAŞ
 • BUSENAZ SÜRMENELİ
 • METE GAZOZ
 • SÜMEYYE BOYACI

 

TİDE Özel Ödülü

 • MURAT YEŞİLDERE
 • SEYFULLAH ATÇI
 • HACI ÖMER SABANCI HOLDİNG

 

Ali Kamil Uzun Yaşam Boyu Meslek Üstün Hizmet Ödülü

 • DOÇ. DR. OSMAN REHA YOLALAN 

 

12. TİDE Farkındalık Ödül Töreni Basın Bülteni için tıklayınız.

12. TİDE Farkındalık Ödül Töreni videosu için tıklayınız.

 

TİDE - Şirket yönetim kurullarının ve üst düzey yöneticilerinin stratejik iş ve çözüm ortağı olan iç denetçilerin meslek örgütü Türkiye İç Denetim Enstitüsü TİDE, iç denetim mesleğinin ve profesyonellerinin uluslararası standartlar ile uyumlu, küresel seviyede yetkin uygulaması için güvence oluşturmaktadır. Türkiye İç Denetim Enstitüsü, mesleğin profesyonellerinin yetkinlikleri, finans ve reel sektör şirketlerimiz ile kamu kurum ve kuruluşlarının kurumsal yönetim kalitesi, düzenleyici otoritelerin düzenlemelerinin uygulamadaki uyum kalitesi, mesleğin akademik gelişimi için çeşitli hizmetler sunmaktadır.
 
Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilmekte olan iç denetim, kurumsal yönetim, iç kontrol ve risk yönetimi konularında yetkin uzmanların bilgi, deneyim ve iyi uygulama örneklerini paylaştıkları "Uluslararası Türkiye İç Denetim Kongresi", yazı, makale ve söyleşileri ile mesleki gündemi belirleyen, temel mesleki bilgi ve referans kaynağı "İç Denetim Dergisi", sürekli güncelliği sağlanan ve dilimize çevrilen "Uluslararası İç Denetim Standartları ve Mesleki Uygulama Çerçevesi", iç denetim profesyonellerinin küresel yetkinlik belgesi "Uluslararası İç Denetçi Sertifikası", sürekli gelişim için "Mesleki Gelişim ve Yetkinlik Seminerleri", mesleki akademik gelişime yönelik "Akademik İlişkiler ve Gelişim Programı", profesyonel kariyer fırsatlarının değerlendirilmesi için "Kariyer Merkezi" olmak üzere pek çok uluslararası ve ulusal mesleki birikimlere erişim ve paylaşım imkanları sağlanmaktadır. Türkiye İç Denetim Enstitüsü, bu hizmetleri ile mesleğin profesyonellerine ve iş dünyamıza güncel kalmak, değişim, gelişim ve büyümenin ortağı olmak konusunda fırsatlar sunmaktadır.
 
Uluslararası İç Denetçiler Enstitüsü (IIA) ve Avrupa İç Denetim Enstitüleri Konfederasyonu (ECIIA)’nun temsilcisi olan ve yönetim organları ile çalışma komitelerinde aktif görev alan Türkiye İç Denetim Enstitüsü, "Meslekte küresel gelişim ve mükemmelliğin paydaşı olmak" vizyonu ile şirketlerimizin yönetim kurulları, denetim komiteleri, icra kurulu başkanları (CEO), üst düzey yöneticiler ve iç denetçiler, kamu kurum ve kuruluşlarımız, düzenleyici kurumlarımız, üniversitelerimiz ve akademisyenlerimize hizmetleri ile kalıcı değer yaratma misyonunu sürdürmektedir. www.tide.org.tr