DUYURULAR

07.01.2013

Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği tarafından düzenlenen VI. Uluslararası Kurumsal Yönetim Zirvesi, 15 Ocak 2013 tarihinde Sabancı Center'da yapılacaktır.

TKYD Başkanı Muharrem Yılmaz ve TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner'in açılış konuşmalarından sonra ilk olarak moderetörlüğünü CNBC-e Genel Yayın Yönetmeni Yardımcısı Dr. Artunç Kocabalkan'ın yapacağı, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç, Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı ve IMKB Başkanı Dr. M. İbrahim Turhan'ın panelist olarak katılacakları "Şirketlerin Piyasa Değerinin Oluşmasında Kurumsal Yönetimin Etkisi" konulu yapılacaktır. Paneli takiben III. Kurumsal Yönetim Ödülleri Töreni gerçekleştirilecektir.

Ödül törenini takiben öğle yemeğini takiben, moderatörlüğünü Bloomberg HT Genel Yayın Yönetmeni Prof. Dr. Kerem Alkin'in yapacağı,  Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar, International Paper Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Dördüncü, Deloitte Türkiye CEO'su Hüseyin Gürer ve İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Genel Müdürü İlhami Koç'un panelist olarak katılacakları“Şirketlerde Hesap Verebilirlik ve Şeffaflık İlkelerinin Hayata Geçirilmesine İlişkin Deneyimler ve Öneriler” konulu panel yapılacaktır.

Bu paneli takiben verilecek olan kahve arasından sonra, MKK Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Yakup Ergincan, Sermaye Piyasası Lisanslama ve Eğitim A.Ş. Genel Müdürü Bekir Yener Yıldırım, Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gür Çağdaş ve Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Murat Doğu'nun panelist olarak katılacakları “Sermaye Piyasası Gündemi” konulu panel gerçekleştirilecektir.

Zirvenin bu son panelini takiben International Integrated Reporting Council (IIRC) Başkanı & Global Reporting Initiative (GRI) Onursal Başkanı Prof. Mervyn E. King ile Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Erkin Erimez'in katılımıyla "Entegre Raporlama" konulu bir oturum gerçekleştirilecektir.
 
Bu oturumu takiben yapılacak kokteyl ile VI. Uluslararası Kurumsal Yönetim Zirvesi sona erecektir.

VI. Uluslararası Kurumsal Yönetim Zirvesi Davetiyesi