DUYURULAR

155.05.2013

14 Mayıs 2013 Salı günü M.Ü. Bahçelievler Kampüsü’nde M. Ü. Denetim Kulübü tarafından “Denetim Mesleğinde Anılar, Yakalanılan Hileler” başlıklı panel düzenlendi. Kulüp adına açılış konuşmasını Kulüp Başkanı Furkan Başar yaptı. Başar, hoş geldiniz mesajından ardından Farkındalık ayını ve Engelliler haftasını kutladı. Kulüp tanıtım videosunun izlenmesinin ardından İşletme Fakültesi adına Dekan Yrd. Yrd. Doç. Dr. Volkan Türker açılış konuşmasını yaptı. 

Ardından Kulüp Başkanı paneli yönetmesi ve panelistleri tanıtması için TİDE Kurucu ve Onursal Başkanı Sayın Ali Kamil Uzun’u kürsüye davet etti. Uzun, geleceğin annelerinin Anneler gününü ve tüm gençlerin Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramlarını kutladı. Ardından diğer panelistleri sahneye davet etti. Ve ilk sözü Gürdoğan Yurtsever’e verdi. Yurtsever, denetçilerin meslekleri gereği farklı bölge ve kültürlerde denetim çalışması yapmasının zengin anılar yaşamalarına neden olduğunu belirterek "Teftiş Anıları" kitabını nasıl hazırladığından bahsetti ve kitaptaki anılardan örnekler verdi. Daha sonra sözü alan Türkapital Holding Denetim ve Risk Yönetimi Direktörü Gökhan Gökçeoğlu, salonu kahkahaya boğan bir anısını paylaştı. TİDE Denetleme Kurulu Başkanı Murathan Bayrı ve Sanko Holding İç Denetim Müdürü Selim Dai, samimi anlatımlarıyla yüzlerdeki tebessümü devam ettirdi. Konuşmacıların birbirlerine ve seyirciye göndermeler yapmaları ayrı bir keyif verdi. Sayın Ali Kamil Uzun’un anıları ve mesleğe başlama tarihi, Sayın Selim Dai’nin katkılarıyla da gülüşmelere yol açtı.

Panelin ikinci bölümünde Sayın Murathan Bayrı’nın önceden hazırlamış olduğu hileli teksir kağıdı metodu katılımcıların ilgisini çekerken, diğer panelistlerin de yakalanılan hileleri geçmiş zamanda ve başkalarının ağzından anlatmaları ve bunu bilerek yaptıklarını söylemeleri ilgi çekti. Panelin sonunda kulüp adına sahneye çıkan Kulüp Başkanı panelistler, hocalar ve kulüp adına TEMA vakfına diktirdikleri ağaçların sertifikalarını vermeleri için Prof. Dr. Nuran Cömert ve Öğr. Gör. Dr. Banu Tarhan Mengi Hocaları kürsüye davet etti. Kısa bir konuşma yapan Cömert panelistlere ve etkinliği düzenleyen kulüp üyelerine teşekkür etti. Daha sonra panelistlerden Murathan Bayrı’nın doğum günü münasebetiyle pasta kesildi. Dört saati aşkın süren panelin ardından panele katılan öğrenciler, kulüp yetkililerine hem sosyal medyada hem bireysel olarak çok teşekkür ettiler.