DUYURULAR

08.09.2013

MÖDAV – Muhasebe Öğretim Üyeleri Bilim ve Dayanışma Vakfı tarafından “Hesap Verebilirlik-Kurumsal Kültür ve Etik” ana temasıyla 4’cüsü düzenlenen Muhasebe Düşünce Kampı’na TİDE Kurucu ve Onursal Başkanı ve Akademik İlişkiler Komitesi Başkanımız Ali Kamil UZUN ile AİK Genel Sekreterimiz ve Denetleme Kurulu Başkanımız Murathan BAYRI, Enstitümüzü temsilen katıldılar.
Konya Beyşehir’de düzenlenen ve Konya Selçuk Üniversitesi’nin ev sahipliği yaptığı Muhasebe Düşünce Kampı’nda; çeşitli üniversitelerimizden akademisyenler tarafından finansal olmayan raporlama, hile, kurumsal kültür, hesap verebilirlik ve etik, bağımsız denetim, etiğe felsefi bakış konularında sunumlar yapıldı.
Muhasebe Düşünce Kampı’nın 3’üncü gününde TİDE Akademik İlişkiler Komitesi Başkanı Ali Kamil UZUN, “Mesleki Akademik Gelişim Üzerine Durum Tespiti ve Beklentiler” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. 
Enstitümüzün hizmet ve faaliyetleri ile birlikte TİDE - Akademik İlişkiler Komitesi’nin çalışmaları hakkında bilgiler sunan UZUN, mesleki akademik gelişimle ilgili durum tespiti ve beklentilerin yanı sıra TİDE – MÖDAV ile birlikte işbirliği öngörülen proje ve çalışma konuları hakkında da görüş ve önerilerimizi paylaştı. 
Etkinlik sırasında katılımcılar ile Enstitümüzün kurumsal tarih kitabı ile İç Denetim dergimiz, mesleki akademik yayınlarımızı olan Akademik Forum kitaplarımız ve TİDE tanıtım dosyamız paylaşıldı. Kurumsal Tanıtım filmimiz gösterildi.