DUYURULAR

19.09.2014

Değerli meslektaşlarımız.

19 Eylül 1995 tarihinde kurulan Enstitümüz bugün 19. yaşını kutluyor.

Siz değerli üyelerimizin gönüllü ve özverili katkılarıyla bugünlere ulaşan Enstitümüzün kuruluş yıldönümü ile ilgili olarak TİDE Yönetim Kurulu Başkanı Gürdoğan Yurtsever ve TİDE Kurucu ve Onursal Başkanı Ali Kamil Uzun’un mesajlarını aşağıda bulabilirsiniz.

Hep birlikte nice yıllara dileklerimizle...

Saygılarımızla,

Türkiye İç Denetim Enstitüsü


TİDE Yönetim Kurulu Başkanı Gürdoğan Yurtsever’in Kutlama Mesajı

Değerli Meslektaşlarım,

Bugün Enstitümüzün 19. yaşını kutluyoruz. Kısa sayılabilecek bu süreçte TİDE’nin üye sayısı ve kurumsal hizmetleri hızla arttı ve artmaya devam ediyor. Mesleğimize ve meslektaşlarımıza her geçen gün daha da fazla katkı sağlayan Enstitümüz mesleğimizin referans noktası haline geldi.

Bu faaliyetlerimizin bir sonucu olarak TİDE tüm dünyada Mayıs ayı boyunca kutlanan “İç Denetimde Farkındalık Ayı” kapsamında düzenlediği etkinliklerle Uluslararası İç Denetçiler Enstitüsü (IIA) tarafından 2014 Farkındalık Özel Ödülü’ne layık görüldü. Hemen sonrasında TİDE Akademik İlişkiler Komitesi’nin başarılı çalışmaları ve projeleri yine IIA tarafından tüm dünya Enstitülerine örnek gösterildi. Elde edilen bu başarılarda siz değerli meslektaşlarımızın gönüllü ve özverili çalışmalarının büyük katkısı bulunuyor.

TİDE'nin bugünlere ulaşmasında emeği geçen tüm kurucularımıza, başkanlarımıza, yönetim ve diğer kurullarda görev alan üyelerimize, gönüllü katkı sağlayan meslektaşlarımıza ve profesyonellerimize şükranlarımı sunuyorum. Bundan sonra da her türlü katkınızdan memnuniyet duyacağımızı belirtmek istiyorum.

Sevgi ve saygılarımla.

Gürdoğan Yurtsever
Türkiye İç Denetim Enstitüsü
Yönetim Kurulu Başkanı


TİDE Kurucu ve Onursal Başkanı Sn. Ali Kamil Uzun’un Kutlama Mesajı

Değerli Meslektaşlarım,
 
Bugün 19 Eylül 2014, Enstitümüzün kuruluşunun 19. Yıldönümü…
 
TİDE, tohumları, kurucuların sahip oldukları keşfetme merakıyla 19 yıl önce, Cumhuriyetimizin aydınlık yarınlara ulaşması, daha güçlü bir ekonomiye sahip olmamız, ülkemizin daha yaşanılabilir olması amaçlarıyla atılmış, kurucular ve üyeler arasındaki güvenle bugünlere gelmiş bir meslek ailesidir. Bugün, genç meslektaşlar için, geleceğin dalgalı denizlerinde yol alırken yönlerini buldukları bir pusula, güvenle sığınabilecekleri bir gemi işlevi görüyor.
 
TİDE, mesleki geleceğin keşfedilmesinde yol gösteren bir pusuladır.
 
Kuruluş yıldönümümüz vesilesi ile kaleme aldığım kutlama mesajı yazısınahttp://denetciningunlugu.blogspot.com.tr/2014/09/mesleki-ve-kisisel-gelisimin-pusulas.html linkinden erişebilirsiniz.
 
Meslek ailemizin kurumsal varlığı Enstitümüze gönüllü liderliğinizle verdiğiniz özverili hizmetleriniz için teşekkürlerimi sunar, 19. kurumsal yaşımızı kutlarım.
 
Sevgi ve saygılarımla,
 
Ali Kamil UZUN
Türkiye İç Denetim Enstitüsü Kurucu ve Onursal Başkanı