DUYURULAR

05.05.2011

Değerli Meslektaşlarımız,
Değerli Üyelerimiz,

Mayıs ayını tüm dünyadaki meslektaşlarımız ile birlikte “Uluslararası İç Denetim Farkındalık Ayı” olarak farklı etkinliklerle kutluyoruz. Türkiye İç Denetim Enstitüsü olarak Türkiye’deki iç denetim uygulamalarının uluslararası standartlara kavuşması, mesleğimizin mükemmelliğe taşınması ve mesleğimizle ilgili farkındalığı arttırmak amacıyla Mayıs ayı boyunca etkinlikler gerçekleştireceğiz.

Bu etkinlikler kapsamında iş ve ekonomi dünyasının prestijli dergileri arasında yer alan Platin Dergisi ile işbirliği içerisinde özel bir çalışmaya imza attık. Mesleğimizin yarattığı değerin tüm paydaşlarımız tarafından algılanmasını sağlamak amacıyla Platin Dergisi ile dağıtılmak üzere özel bir ek hazırladık. Bildiğiniz gibi iç denetim artan rekabet ortamında kurumlarımızın yönetim kalitesine ve sürdürülebilir büyümesine yardımcı olacak en önemli araçlardan biri olma potansiyeline sahip. Bu potansiyeli harekete geçirmeye destek olabilmek,  iş dünyasında konuya olan farkındalığı artırabilmek için bu çalışmanın yararlı olacağını düşünüyoruz.  Bu özel çalışmayı web sitemizden indirerek inceleyebilir, Platin Dergisi ile birlikte alarak  kütüphanenizde özenle saklayabilirsiniz. 

TİDE Mesleki Gelişim Akademisi çatısı altında eğitimlerimize devam ediyoruz. Mayıs ayı içinde gerçekleştireceğimiz tüm seminerlerimizde üyelerimize  yüzde  30  indirim avantajı sağlayacağız. Ayrıca 28 Mayıs 2011 Cumartesi günü üyelerimize ücretsiz “ Uluslararası İç Denetim Standartları ve Mesleki Uygulama Çerçevesi “ Semineri  düzenleyeceğiz.
 
İç denetim mesleğinin gelişimine katkıda bulunmak bu alanda yatırım yapan kurumları, akademisyenleri, meslektaşlarımızı ve hatta öğrencileri desteklemek amacıyla İç Denetim Farkındalık Ödülleri düzenlemeye karar verdik. Her yıl tekrar edilmesi planlanan etkinliğimizin ilki bu sene 24 Mayıs 2011 tarihinde Emirgan Sakıp Sabancı Müzesi içinde bulunan “Müzede Changa Restaurant’da gerçekleştirilecek. Bu özel gecede siz değerli meslektaşlarımız ve üyelerimiz ile birlikte olmaktan büyük mutluluk duyacağımızı yönetim kurulundaki tüm arkadaşlarımız adına dile getirmek istiyorum.

İç denetimin gelişimine katkıda bulunan, görevlerini büyük bir özveri ile gerçekleştiren  tüm üyelerimizin İç Denetim Farkındalık Ayı kutlu olsun.  

Saygılarımızla,
 
Türkiye İç Denetim Enstitüsü Yönetim Kurulu Adına
Başkan
Özlem AYKAÇ, CIA, CCSA