DUYURULAR

07.04.2015

Değerli Üyelerimiz;

İSMMMO Başkan Yardımcısı Sayın Turgay Kanarya, TİDE Etik Kurulu Üyesi, İSMMMO İç Denetim Komite Başkanı Sayın Cumhur Karatepe ve komite üyelerinin katkılarıyla iç denetim ile ilgili başta meslek mensuplarına ve iç denetim konusunda genel çerçevede bilgi edinmek isteyenlere yönelik hazırlamış olduğumuz “İç Denetime Genel Bir Bakış” e-kitabına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
http://www.istanbulsmmmodasi.org.tr/yayinlar.asp?Gid=3&Yid=76
 
2013 yılında da TİDE Onursal Başkanı Sayın Ali Kamil Uzun ve  İSMMMO İç Denetim Komitesi’nin katkılarıyla hazırlanan ve İSMMMO tarafından basılarak üyelerimize sunulan KOBİ’lerde İç Denetim İçin Pratik Bilgiler kitapçığı ile (http://www.istanbulsmmmodasi.org.tr/yayinlar.asp?Gid=3&Yid=70) hedeflenen iç denetim farkındalığı bu e-kitap ile bir başka aşamaya ulaşmaktadır. Bu e-kitap ile iç denetim hakkında biraz daha ayrıntılı bilgiler verilmesi hedeflenerek meslek mensuplarının mükelleflerine verebilecekleri hizmetin katma değerinin artışına katkı sağlamayı arzulamaktayız.
 
Söz konusu e-kitabın hazırlanmasının temel amacı; iç denetim uygulamalarında meslek mensuplarının, farkındalığının arttırılarak, kariyerini geliştiren güvence ve danışmanlık fonksiyonu kapsamında katma değer yaratmaktır.

Saygılarımızla;
Türkiye İç Denetim Enstitüsü