DUYURULAR

25.05.2015

 Kampüsten Geleceğe: Kariyerimi Şekillendirirken İç Denetim

İç denetim hakkındaki bilgilerin büyük çoğunluğuna internet yoluyla ulaşabildiğimiz günümüzde, ülkemizin ve meslek ailemizin geleceği üniversite öğrencileri için kariyer seçimlerinde yol gösterici olmak, iç denetimi kariyer seçiminde bir fırsatı olarak sunmak; iç denetimi teknik olmayan, sistematik bir şekilde tanıtmak amacıyla “Kampüsten Geleceğe: Kariyerimi Şekillendirirken İç Denetim” kitabı Türkiye İç Denetim Enstitüsü yayınlarında arasında yayımlandı. 
 “Öğrenciliği Değerlendirirken, Kariyeri Şekillendirirken, İç Denetimi Öğrenirken ve İç Denetçi Olurken” ana bölümlerinden oluşan kitapta ayrıca Akademik İlişkiler Komitesi ve TİDE hakkında tanıtıcı bilgiler de yer almaktadır. 
Yazarlığını Denetleme Kurulu Üyesi Ethem Yenigün’ün, Editörlüğünü Kurucu ve Onursal Başkan Ali Kamil Uzun’un yaptığı; Kurucu ve Onursal Başkanı Ali Kamil Uzun’un, Yönetim Kurulu Başkanı Gürdoğan Yurtsever’in, Akademik İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Nuran Cömert’in ve Prof. Dr. Ömer Lalik’in önsözleriyle katkıda bulunduğu kitabın sonunda ayrıca “İç Denetim Hakkında Bilgi Alınabilecek Kaynaklar” kısmına da yer verilerek, iç denetimi detaylı öğrenmek isteyenler için bir kaynakça önerisi sunuldu.
Üniversite öğrencileri ve iç denetim hakkında özet bilgi almak isteyen herkesin kitaplığında bulunmasını tavsiye ettiğimiz bu yayına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

Link:  http://www.tide.org.tr/uploads/kampusten-gelecege.pdf