DUYURULAR

10.07.2015

İç Denetim mesleğinin uluslararası standartlara kavuşması, kurumsal itibarın korunması ve kurumların değer kazanması amacıyla 1995 yılında kurulan Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE), kurulduğu yıllardan bugüne mesleğin tanıtımı ve gelişimi adına pek çok etkinliğe imza attı. Son olarak tüm dünyada Mayıs ayı boyunca kutlanan “İç Denetimde Farkındalık Ayı” kapsamında düzenlediği etkinliklerle de Uluslararası İç Denetçiler Enstitüsü (IIA) tarafından 2015 Farkındalık Özel Ödülü’ne layık görüldü.

Dünya çapında 190 ülkede 180 binden fazla üyesi bulunan Uluslararası İç Denetçiler Enstitüsü (IIA), mesleği mükemmelliğe taşımak, değerini ve önemini vurgulamak amacıyla Mayıs ayını “Uluslararası İç Denetimde Farkındalık Ayı” olarak kutluyor. IIA ’in Türkiye’deki temsilcisi TİDE de, ay boyunca düzenlediği etkinliklerle mesleki farkındalığın altını çizdi. Sertifika sürecini henüz tamamlamamış adaylar ile sertifika sahiplerinin bir araya geldiği Sertifikasyon Daveti düzenlendi. ‘ Gelecek için Değerlerimizi Bilmek’’ teması ile Gelecek Zirvesi Çanakkale ‘ de gerçekleşti. “Farkındalık Ödül Töreni” ile 5 kategoride 53 ödülü mesleğine değer katan kurum ve kişilerle buluşturdu. Öğrencilerin ilgisini uyandırmak ve iç denetim mesleğini onlara tanıtmak amacıyla “İç Denetime Genç Bakış” yarışmasını düzenledi, kazanan gençlere ödüllerini verdi. Üyelerine özel düzenlediği ücretsiz eğitim seminerleriyle de iç denetim mesleğini bir adım daha ileriye götürmeyi hedefledi.

TİDE ’nin “Farkındalık Ayı” kapsamında düzenlediği etkinlikler, dünyadaki diğer örnekleriyle birlikte IIA tarafından değerlendirildi ve 2015 Farkındalık Özel Ödülü Türkiye’ye geldi. İç Denetim Enstitüleri açısından çok önemli bir başarı kıstası kabul edilmiş ödüle siz değerli üyelerimizin katkıları ile bu sene de sahip olmaktan duyduğumuz gururu paylaşmak isteriz.

Saygılarımızla,

Türkiye İç Denetim Enstitüsü