DUYURULAR

21.09.2015

Değerli Meslektaşlarım,

19 Eylül 1995 tarihinde kurulan Enstitümüzün 20. kuruluş yıldönümünü kutluyoruz. Bir kurum için kısa sayılabilecek bu süreçte TİDE’nin üye sayısı ve kurumsal hizmetleri hızla arttı ve artmaya devam ediyor. Ülkemizdeki iç denetim uygulamalarını uluslararası standartlara yükseltmeyi hedefleyen Enstitümüz bugün 2.700’e yakın üyesiyle büyük bir aile haline geldi. Mesleğimize, üyelerimize, meslektaşlarımıza, kurumlarımıza ve ülkemize değer katmayı ilke edinen Enstitümüzün faaliyetlerinin de etkisiyle iç denetim ülkemizde artık daha fazla biliniyor ve daha nitelikli gerçekleştiriliyor.

Enstitümüzün faaliyetleri yalnızca ülkemizde değil, uluslararası alanda da karşılık buluyor. Enstitümüz gerçekleştirdiği faaliyetlerle 2014 ve 2015 yıllarında mesleğimizin küresel örgütü IIA tarafından “Farkındalık Özel Ödülü” ile ödüllendirildi. Mesleğimizin Avrupa’daki çatı örgütü olan Avrupa İç Denetim Enstitüleri Konfederasyonu (ECIIA) ise 20 Eylül 2015 tarihinde Paris’te yapılan Genel Kurulda TİDE’yi “Onur Ödülü” ile ödüllendirdi. TİDE’nin kuruluşunun 20. yılında aldığımız bu ödül, Enstitümüzün kurumsal varlığını onurlandırdığı gibi, ECIIA’den Onur Ödülü alan ilk ülke ve Enstitü olmamız bakımından da önem taşıyor. Elde edilen bu başarılarda siz değerli meslektaşlarımızın gönüllü ve özverili çalışmalarının büyük katkısı bulunuyor.

TİDE'nin bugünlere ulaşmasında emeği geçen tüm kurucularımıza, geçmiş dönem başkanlarımıza, yönetim ve diğer kurullarda görev alan üyelerimize, gönüllü katkı sağlayan meslektaşlarımıza ve profesyonellerimize şükranlarımı sunuyorum.

Nice 20 yıllara...
Sevgi ve saygılarımla.
Gürdoğan Yurtsever
Türkiye İç Denetim Enstitüsü
Yönetim Kurulu Başkanı