DUYURULAR

30.05.2011

Türkiye İç Denetim Enstitüsü olarak Türkiye’deki iç denetim uygulamalarının uluslararası standartlara kavuşması, mesleğimizin mükemmelliğe taşınması ve mesleğimizle ilgili farkındalığı artırmak amacıyla 15 yıldır büyük bir özveriyle çalışıyoruz. Kongreler düzenliyoruz, yayınlar ortaya koyuyoruz, eğitimler ve akademik ölçekte etkinlikler düzenliyoruz.  Yaptığımız çalışmalar, elde ettiğimiz sonuçlar uluslararası arenada da ses getiriyor. 1995 yılında kurulan ve 15 yılı geride bırakan Türkiye İç Denetim Enstitüsü  bugün 1200’ü geçen üye sayısı ile iç denetim mesleğinin Türkiye’deki tek referans kaynağı ve adresi haline geldi. 

TİDE’yi ve yaptığımız çalışmaları, mesleğimizi daha iyi anlatabilmek amacıyla kurumsal bir film hazırladık. Bu filmi hazırlarken amacımız aynı zamanda 15 yıl önce yola çıkarken ve hala içimizde duyduğumuz heyecan ve istekle yaptığımız çalışmaları ve sonuçlarını da gözler önüne sermekti. İç denetim mesleğine gönül veren, mesleğin gelişimine destek olan herkese bu vesileyle bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Hazırlanan kurumsal filme TİDE web sitesi Hakkımızda başlığı altındaki "Kurumsal Film" sayfasından ve http://www.tide.org.tr/page.aspx?nm=kurumsal_film linkinden ulaşıp izleyebilirsiniz.

Saygılarımızla,
TÜRKİYE İÇ DENETİM ENSTİTÜSÜ