DUYURULAR

21.04.2016

Değerli Üyelerimiz,
 
TİDE Yönetim Kurulu üyesi Sn. Tolga Usluer’in değerli katkıları ile hazırlanan İÇ DENETİMİN GLOBAL NABZI  - Dinamik Bir Ortamda Fırsatları Yakalamak, Dünya ve Türkiye Uygulamalarının Karşılaştırılması  raporu yayımlanmıştır. Rapor, Global İç Denetimin Nabzı raporu verileri ve ülkemizdeki meslektaşlarımızın ve kurumlarının bu konudaki durumlarını karşılaştırarak, meslektaşların çabalarına ve mesleğe katkıda bulunmayı hedeflemektedir.
 
IIA’nın Denetim Yönetim Merkezi® her yıl iç denetim uygulamaları, eğilimler, sorunlar ve tespit edilen diğer bilgileri paylaşmak amacıyla İç Denetimin Nabzı araştırma raporunu yayınlamaktadır. 2015 yılında The IIA Research Foundation™ (IIARF™) ile işbirliği yapılarak, İç Denetimin Nabzı araştırma soruları, 2015 Global İç Denetim Genel Bilgi Tabanı® (CBOK®) Uygulamacı Anketine dahil etmiştir. Bu sayede, rekor sayıda İç Denetim Yöneticisine ulaşarak, 2015 İç Denetimin Global Nabzı raporu için bilgi toplanması imkanı yakalanmıştır. Anılan raporun Türkçesi ise 2015 yılı Temmuz ayında siz meslektaşları ile paylaşılmıştır.
 
İÇ DENETİMİN GLOBAL NABZI  - Dinamik Bir Ortamda Fırsatları Yakalamak, Dünya ve Türkiye Uygulamalarının Karşılaştırılması  raporuna  buradan ulaşabilirsiniz.
 
Saygılarımızla,
Türkiye İç Denetim Enstitüsü