DUYURULAR

12.05.2016

Değerli Üyelerimiz,

İç denetim tamamıyla standartlarla ilgilidir: kurumsal yönetime, etiğe, süreçlere ve sistemlere ilişkin standartlarla. Peki ya sizin standartlarınız? Pekâla siz de bilirsiniz ki büyümeye devam etmenin; en tepeye, kariyerinizin zirvesine ulaşmanın tek yolu yapabileceğinizin ötesinde hedefler belirlemek ve ardından bu hedeflere ulaşmaktır.

İşte ilk basamak;

Certified Internal Auditor® (CIA®) (Setifikalı İç Denetçi), iç denetçiler açısından global kabul gören tek unvan ve bu işi icra eden bireylerin iç denetim konusundaki yetkinliklerini ve profesyonelliklerini gösterdikleri standarttır. Ayrıca, CIA unvanını kazanmak, kişinin ne bildiğini ve hangi hedefleri başardığını gösteren bir kanıttan daha fazlasını ifade eder – uzmanların doğrudan günümüzün zorlu koşullarını karşılamaya hazır olduklarını dünyaya bildirmek adına onları denetlemenin en iyi yöntemidir.

CIA yeterlilik belgesi, kariyer olanaklarınızı artırmak ve bu meslek içerisinde ve kurumunuzda daha fazla güvenilirlik ve saygınlık kazanmanıza imkan tanımak suretiyle iç denetim topluluğundaki konum ve itibarınızı yükseltir.
 

En nihayetinde, CIA unvanı:
§   Sizi meslektaşlarınızdan farklı kılacak,
§   Kurum personeli ve kurum-dışı müşteriler nezdinde önemli olmanızı sağlayacak,
§   Sektördeki en iyi uygulamalar hakkındaki bilgi birikimizini artıracak,
§   Yeterliliğinizi ve profesyonelliğinizi gösterecek,
§   Size, başarıya ulaşma yönünde kişisel tatmin sağlayacak,
§   Sürekli gelişme ve ilerlemenin temelini atacak
§   Sizi kariyeriniz boyunca daha fazla kazanacağınız bir konuma getirecektir.
 
Enstitü olarak, sizlere CIA sınavına hazırlanmanızda yardımcı olacak seminerleri duyurmaktan memnuniyet duyarız: http://www.tide.org.tr/seminer-takvimi-index.html

Daha fazla bilgi almak için http://tide.org.tr/page.aspx?nm=Sertifikasyon_Aday_El_Kitabi  bağlantısını incelelemniz, CIA başvuru sürecini başlatmak için ise http://tide.org.tr/page.aspx?nm=cia_online_basvuru bağlantısını kullanmanızı rica ederiz.

CIA unvanını kazanmaya çalışırken sizi desteklemeyi ve sertifikanızı bu yıl takdim etmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz!

 

Saygılarımızla,

Türkiye İç Denetim Enstitüsü