DUYURULAR

19.07.2016

İç Denetim mesleğinin uluslararası standartlara kavuşması, kurumsal itibarın korunması ve kurumların değer kazanması amacıyla 1995 yılında kurulan Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE), kurulduğu yıllardan bugüne mesleğin tanıtımı ve gelişimi adına pek çok etkinliğe imza attı. Son olarak tüm dünyada Mayıs ayı boyunca kutlanan “İç Denetimde Farkındalık Ayı” kapsamında düzenlediği etkinliklerle de Uluslararası İç Denetçiler Enstitüsü (IIA) tarafından 2016 Farkındalık Özel Ödülü’ne layık görüldü.

Dünya çapında 190 ülkede 180 binden fazla üyesi bulunan Uluslararası İç Denetçiler Enstitüsü (IIA), mesleği mükemmelliğe taşımak, değerini ve önemini vurgulamak amacıyla Mayıs ayını “Uluslararası İç Denetimde Farkındalık Ayı” olarak kutluyor. IIA ’in Türkiye’deki temsilcisi TİDE de, ay boyunca düzenlediği etkinliklerle mesleki farkındalığın altını çizdi. Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE) ve Muhasebe Öğretim Üyeleri Bilim ve Dayanışma Vakfı (MÖDAV) işbirliği ile 6 Mayıs'ta Boğaziçi Üniversitesi'nde 4'üncüsü düzenlenen Uluslararası Akademik Forum 2016, iş dünyası ve akademik çevreleri bir araya getirdi. 09 Mayıs 2016 tarihinde İç Denetim Başkanları’na (CAE) yönelik olarak “Strategic Planning Using the Internal Audit Capability Model” başlığı ile Prof. Steve Goodson tarafından gerçekleştirilen programda İç Denetim Başkanları ile bir araya gelindi. Üniversite öğrencileri ile 19 Mayıs 2016 tarihinde TİDE - GO buluşması gerçekleşti. 'Toplumsal Farkındalık Ödülü', Prof. Dr. Aziz Sancar ‘a takdim edildi. Üyelerimize özel düzenlediğimiz ücretsiz eğitim seminerleriyle iç denetim mesleğinin bir adım daha ileriye götürülmesi hedeflendi.

TİDE ’nin “Farkındalık Ayı” kapsamında düzenlediği etkinlikler, dünyadaki diğer örnekleriyle birlikte IIA tarafından değerlendirildi ve 2016 Farkındalık Özel Ödülü Türkiye’ye geldi. İç Denetim Enstitüleri açısından çok önemli bir başarı kıstası kabul edilmiş ödüle siz değerli üyelerimizin katkıları ile bu sene de sahip olmaktan duyduğumuz gururu paylaşmak isteriz.

Saygılarımızla,

Türkiye İç Denetim Enstitüsü