DUYURULAR

19.09.2016

Enstitümüzün 21. Kuruluş Yıldönümü Kutlu Olsun

Değerli Meslektaşlarım,
19 Eylül 1995 tarihinde kurulan Enstitümüzün 21. kuruluş yıldönümünü kutluyoruz. Bir kurum için kısa sayılabilecek bu süreçte TİDE’ nin üye sayısı ve kurumsal hizmetleri hızla arttı ve artmaya devam ediyor. Ülkemizdeki iç denetim uygulamalarını uluslararası standartlara yükseltmeyi hedefleyen Enstitümüz bugün binlerce üyesiyle büyük bir aile haline geldi. Mesleğimize, üyelerimize, meslektaşlarımıza, kurumlarımıza ve ülkemize değer katmayı ilke edinen Enstitümüzün faaliyetlerinin de etkisiyle iç denetim ülkemizde artık daha fazla biliniyor ve daha nitelikli gerçekleştiriliyor.
Enstitümüzün faaliyetleri yalnızca ülkemizde değil, uluslararası alanda da karşılık buluyor. Enstitümüz gerçekleştirdiği faaliyetlerle son üç yıldır mesleğimizin küresel örgütü IIA tarafından “Farkındalık Özel Ödülü” ile ödüllendirildi. TİDE' nin bugünlere ulaşmasında emeği geçen tüm kurucularımıza, geçmiş dönem başkanlarımıza, yönetim ve diğer kurullarda görev alan üyelerimize, gönüllü katkı sağlayan meslektaşlarımıza ve profesyonellerimize şükranlarımı sunuyorum.

TİDE’nin tarihçesinin anlatıldığı ‘’ Meslekte Mükemmelliğin Küresel Paydaşı Türkiye İç Denetim Enstitüsü ‘’ kitabına buradan ulaşabilirsiniz.

Sevgi ve Saygılarımla.

Menteş Albayrak
Türkiye İç Denetim Enstitüsü
Yönetim Kurulu Başkanı