DUYURULAR

29.09.2016

TİDE Akademik İlişkiler Komitesi, 2016 – 2017 Faaliyet Dönemi çalışmaları 24 Eylül 2016 Cumartesi günü ING Bank Genel Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde yapılan XXVII. Gözden Geçirme Toplantısı ile başlamıştır.
 
Toplantı; meslek mensupları, öğretim üyeleri ve öğrencilerden oluşan geniş katılımlı bir üye topluluğu ile gerçekleşmiştir.
 
Komite Başkanlığının TİDE Kurucu ve Onursal Başkanı Ali Kamil UZUN tarafından yürütülmekte olan TİDE AİK Gözden Geçirme Toplantısının açılışında ev sahibi kurum ING Bank adına Genel Müdür Yardımcısı Sayın İbrahim Huyugüzel katılımcılara hitaben yaptığı hoş geldiniz konuşmasında başarı dileklerini iletmiş, TİDE Başkanı Sayın Menteş Albayrak açılış konuşmasında , Türkiye İç Denetim Enstitüsü olarak Akademik İlişkiler Komitesi faaliyetlerimizle; mesleki mükemmelliğin akademik geleceği için “Araştırma, Eğitim ve Kariyer” alanlarında mesleki akademik gelişim ihtiyaçları üzerine çözüm ortağı olmak misyonu ile çalışıldığını, etkili ve başarılı bir çok proje ve faaliyete imza atıldığını ifade ederek komite üyelerini kutlamış, yeni dönem çalışmalarında başarılar dilemiştir.
 
Açılış konuşmalarını takiben TİDE adına destekleri için ING Bank’a teşekkür plaketi takdim edilmiştir. Plaket TİDE adına Sayın Prof. Dr. Ömer Lalik tarafından ING Bank GMY Sayın İbrahim Huyugüzel’e verilmiştir.
 
Toplantı; gündem konularının görüşülmesi ile devam etmiş, TİDE Yönetim Kurulu Üyesi ve IIA Akademik İlişkiler Komitesinde ülkemizi ve TİDE’yi temsil eden IIA ARC üyesi Sayın Prof. Dr. İrem Nuhoğlu katıldığı toplantı ile ilgili bilgi vermiş, TİDE AİK faaliyetlerinin küresel organizasyon tarafından takdirle izlendiği ve diğer enstitülere örnek gösterildiği belirtilmiştir.
 
Yeni üyeler ile tanışma, yeni dönem komite proje hedefleri, proje ve çalışma gruplarının ve sorumlularının belirlenmesinin toplantının ana gündemini oluşturduğu toplantı Sayın Prof. Dr. Nuran Cömert’in toplantı sonuçları ile ilgili genel değerlendirmesi ile sona ermiştir.
 
Toplantı sonunda tüm üyeler ile birlikte aile fotoğrafı çektirilmiştir.
 
Toplantı ile ilgili görseller aşağıda yer almaktadır.