DUYURULAR

07.10.2016

Değerli Üyelerimiz,
 
Kurumlar riski yönetmek için daha etkili ve etkin yollar aramaya devam ederken, çoğu kontrol öz-değerlendirmenin (CSA) faydalarından yararlanmaktadır.
 
Dolayısıyla, bu yararlı süreci kavramış olan iç denetçiler, kurumları içerisindeki önemlerini ve ilerideki muhtemel işverenleri için değerlerini artırabilirler. Zor olan, CSA bilginizi bu konunun önemini bilen kişilere göstermektir. İç Denetçiler Enstitüsü (IIA)’nün tam da bunu yapmak için bir yolu var.
 
CCSA – Sertifikasyonun Gücü
 
Kontrol Öz-Değerlendirme Sertifikası (CCSA), kurumsal değişime öncü olan her seviyedeki CSA uygulayıcısı için mesleki ünvan olarak kabul edilmektedir
 
Risk ve kontrol modelleri gibi kritik konseptleri anlamak, farklı tecrübelere sahip CSA uygulayıcılarının şirketlerinin hedeflerine ulaşmasına yardım etmek için çok kritik olan tekniklerde ustalaşmalarını sağlamaktadır. En az bu kadar önemli olan diğer bir konu da; CCSA’yı kazanmak kariyerinizde veya şu an çalıştığınız kurumunuzda yükselmeyi hedeflediğinizde hedeflerinizi başarmanıza yardımcı olacak en iyi yoldur.
 
 
CCSA-logo.pngCCSA sınavına hazırlanmak ve bu unvanı kazanmak:
 
-  Sizi meslektaşlarınızdan ayıracak,
-  Çalışma arkadaşlarınız ve müşterileriniz nezdindeki itibarınızı artıracak,
-  Sektördeki en iyi uygulamalar ve prosedürlere ilişkin bilginizi geliştirecek,
-  Uzmanlığınızı ve yetkinliğinizi gösterecek,
- Size kişisel başarma tatmini verecek,
- Sürekli gelişim ve ilerleme için temel atacaktır.

Daha fazla bilgi için http://www.tide.org.tr/page.aspx?nm=Sertifikasyon_Aday_El_Kitabi bağlantısını incelemenizi, CCSA başvuru sürecini başlatmak için http://www.tide.org.tr/page.aspx?nm=ccsa_online_basvuru bağlantısını kullanmanızı rica ederiz.

CCSA unvanını kazanmak için çalışırken sizi destek olmayı ve size sertifikanızı bu yıl sunabilmeyi ümit ediyoruz!
 
Saygılarımızla,
Türkiye İç Denetim Enstitüsü