DUYURULAR

27.04.2017

GELECEK, DAHA ‘GENÇ’ GELECEK..

Türkiye’deki iç denetim profesyonellerinin meslek örgütü olan Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE) ile Sakarya Üniversitesi işbirliğiyle “Geleceği hisset, kendini farket, harekete geç” temalı GELECEK ZİRVESİ etkinliği, 21-22 Nisan tarihlerinde düzenlendi. Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen konferansta, iş ve meslek dünyasının tecrübeli ve zirvedeki isimleri öğrencilerle bir araya gelerek tecrübelerini aktarıp, gençlerin hayallerindeki geleceğin mümkün olduğuna dikkat çektiler.

İlki Çanakkale’de yapılan Zirve’nin ikincisi Sakarya’da, ülkenin geleceği olan üniversite öğrencisi gençlerin geleceğe daha donanımlı olarak hazırlanmalarını sağlamak, küresel alanda rekabet edebilecek yetkinlikte yetişmelerine katkıda bulunmak amacıyla gerçekleştirildi.

Zirvenin açılışında konuşan TİDE Kurucusu ve Onursal Başkanı Ali Kamil Uzun, ‘Geleceğimizin her karışı akıl terimizle ıslandıkça gelecekten umut kesilmez. Akıl, öngördüğü ve hayal ettiği her şeyi başarabilir. Bir gün amacınıza ulaşmak için her gün hayalinizi yaşayın, kendinize ve hayalinize inanın.’ dedi. Konuşmacılardan Emin Çapa “Yeni Bir Dünya”, Fütüristler Derneği Başkanı Eray Yüksek “Geleceği Hissetmek”, Prof. Dr. Azmi Özcan “Milli Mücadelede Sakarya’nın Yeri”, Çağlar Özer “Endüstri 4.0”, Prof. Dr. Melih Erdoğan “Kariyer Mimarisinde Çok Yönlü Olma”,  Nuray Tamer “Potansiyelini Keşfetmek İçin Kendini Farket”, Ali Çiçekli “Yüreğini Koyan Kazanır”, Hakan Alp “ Ruhunu Yaşa”, Dr. Erdal Küçükyalçın “Beş Çember: Japon Stratejik Liderlik Felsefesi” konulu ilham veren sunumları ile, gençlerin ilgi ve beğenisini toplayıp, Yeni Dünya’ya hazırlanmaları konusunda dikkat çeken tavsiyelerde bulundular.

Zirve’nin ilk gününde geleceği hissetmek, potansiyeli keşfetmek gibi konular hakkında bilgi ve deneyim paylaşımının gerçekleştirildiği oturumlar büyük ilgi ile izlendi, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi’ne teslim edilen flama ile 2019 yılındaki Gelecek Zirvesi’nin Samsun’da yapılacağı müjdelendi. Zirvenin ikinci gününde ise Toyata fabrika ziyareti, tarihi mekan ve sosyal çevre gezileri gerçekleştirildi.

Kurucu ve Onursal Başkanımız Sn. Ali Kamil Uzun’un açılış konuşması için tıklayınız.