DUYURULAR

26.05.2017

Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE), İç Denetimde farkındalık yaratmak amacıyla düzenlediği “Farkındalık Ödül Töreni”ni 23 Mayıs tarihinde BÜMED (Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği)’de gerçekleştirdi. Bu yıl 7.’si düzenlenen ödül töreninde, mesleki farkındalığın gelişimi ve yaygınlaşmasına katkıda bulunan kurum ve kişiler ile toplumsal alanda fark yaratan kişi ve kurumlar ödüllendirildi.
Dünya çapında 170 ülkede 190 binden fazla üyesi bulunan Uluslararası İç Denetçiler Enstitüsü’nün (IIA) Türkiye temsilcisi olan TİDE’nin “Farkındalık Ödül Töreni”nde 6 ayrı kategoride 18 ödül sahiplerini buldu.
“Kurumsal Farkındalık”, “Bireysel Farkındalık”, “Akademik Farkındalık”, “Toplumsal Farkındalık”, “TİDE Özel Ödülü”  ve TİDE Kurucusu / Onursal Başkanı Ali Kamil Uzun adına verilen “Ali Kamil Uzun Yaşam Boyu Meslek Üstün Hizmet Ödülü”  kategorilerinde başarılı çalışmalar gerçekleştiren kişi ve kurumlar ödüllendirildi.
 
       
Fark Yaratanlar
Kurumsal Farkındalık        /      Kalite Güvence
Denizbank
Yapı Kredi
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası
 
Kurumsal Farkındalık       /        Tanıtım Faaliyetleri
 
QNB Finansbank
Denizbank
Actera Group
               
Kurumsal Farkındalık       /        Sürekli Mesleki Gelişim
 
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası
 
Kurumsal Farkındalık      /        Sertifikasyon
               
Türkiye İş Bankası
 
Bireysel Farkındalık              /              Gönüllü Hizmetler

Hatice Pınar Yıldız                                                          
 
 
Akademik Farkındalık

Sakarya Üniversitesi                                                                                     
               
Toplumsal Farkındalık     /        Sosyal Sorumluluk
 
Emin Çapa   Bireysel Ödül
Sami Altınkaya  Bireysel Ödül
QNB Finansbank  Kurumsal Ödül
 
TİDE Özel Ödülü
 
Prof. Dr. Nuran Cömert  Bireysel Ödül
İstanbul Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (ISMMMO)          Kurumsal Ödül
Çetin Özbek   Bireysel Ödül
Dilara Erdoğan  Bireysel Ödül
 
Ali Kamil Uzun Yaşam Boyu Meslek Üstün Hizmet Ödülü
        
Arzu Meral Safsoy
 
 
 
 
 
 
TİDE - Şirket yönetim kurullarının ve üst düzey yöneticilerinin stratejik iş ve çözüm ortağı olan iç denetçilerin meslek örgütü Türkiye İç Denetim Enstitüsü TİDE, iç denetim mesleğinin ve profesyonellerinin uluslararası standartlar ile uyumlu, küresel seviyede yetkin uygulaması için güvence oluşturmaktadır. Türkiye İç Denetim Enstitüsü, mesleğin profesyonellerinin yetkinlikleri, finans ve reel sektör şirketlerimiz ile kamu kurum ve kuruluşlarının kurumsal yönetim kalitesi, düzenleyici otoritelerin düzenlemelerinin uygulamadaki uyum kalitesi, mesleğin akademik gelişimi için çeşitli hizmetler sunmaktadır. Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilmekte olan iç denetim, kurumsal yönetim, iç kontrol ve risk yönetimi konularında yetkin uzmanların bilgi, deneyim ve iyi uygulama örneklerini paylaştıkları "Türkiye İç Denetim Kongresi", yazı, makale ve söyleşileri ile mesleki gündemi belirleyen, temel mesleki bilgi ve referans kaynağı "İç Denetim Dergisi", sürekli güncelliği sağlanan ve dilimize çevrilen "Uluslararası İç Denetim Standartları ve Mesleki Uygulama Çerçevesi", iç denetim profesyonellerinin küresel yetkinlik belgesi "Uluslararası İç Denetçi Sertifikası", sürekli gelişim için "Mesleki Gelişim ve Yetkinlik Seminerleri", mesleki akademik gelişime yönelik "Akademik İlişkiler ve Gelişim Programı", profesyonel kariyer fırsatlarının değerlendirilmesi için "Kariyer Merkezi" olmak üzere pek çok uluslararası ve ulusal mesleki birikimlere erişim ve paylaşım imkanları sağlanmaktadır. Türkiye İç Denetim Enstitüsü, bu hizmetleri ile mesleğin profesyonellerine ve iş dünyamıza güncel kalmak, değişim, gelişim ve büyümenin ortağı olmak konusunda fırsatlar sunmaktadır. Uluslararası İç Denetçiler Enstitüsü (IIA) ve Avrupa İç Denetim Enstitüleri Konfederasyonu (ECIIA)’nun temsilcisi olan ve yönetim organları ile çalışma komitelerinde aktif görev alan Türkiye İç Denetim Enstitüsü, "Meslekte küresel gelişim ve mükemmelliğin paydaşı olmak" vizyonu ile şirketlerimizin yönetim kurulları, denetim komiteleri, icra kurulu başkanları (CEO), üst düzey yöneticiler ve iç denetçiler, kamu kurum ve kuruluşlarımız, düzenleyici kurumlarımız, üniversitelerimiz ve akademisyenlerimize hizmetleri ile kalıcı değer yaratma misyonunu sürdürmektedir. www.tide.org.tr