DUYURULAR

06.06.2017

Değerli Meslektaşlarımız,

“Mayıs - Uluslararası İç Denetim Farkındalık Ayı” çerçevesinde TİDE olarak meslek mensupları, kurum çalışanları, akademisyenler ve üniversite öğrencileri için etkinlikler düzenleyerek mesleki, akademik ve kurumsal farkındalık faaliyetlerine destek verdik. Değerli katkılarınızla gerçekleştirdiğimiz bu etkinliklerimizi sizlerle paylaşmaktan memnuniyet duyuyoruz.

* 21 – 22 Nisan tarihlerinde Gelecek Zirvesi 2017, Sakarya Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.
* 29 Nisan 2017 tarihinde İstanbul Üniversitesi, SBF İşletme Kulübü tarafından gerçekleştirilen, “Kampüsten Geleceğe Bakış - Geleceğin Yönetiminde Kritik Başarı Faktörleri ve İç Denetim Üzerine Kariyer Fırsatları” etkinliğine TİDE Kurucu ve Onursal Başkanı Ali Kamil Uzun konuşmacı olarak katıldı.
* 03 - 07 Mayıs 2017 tarihleri arasında Marmara Üniversitesi, İşletme Fakültesi tarafından Antalya-Belek’te düzenlenen 36. Türkiye Muhasebe Eğitimi Sempozyumu’nda TİDE Kurucu ve Onursal Başkanı Ali Kamil Uzun ve TİDE Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Usluer katılarak “İç Denetimde Dönüşüm ve 2017 yılında Öne Çıkan Konuların Değerlendirilmesi” konulu bildiriyi sundular.
* 03 – 06 Mayıs 2017 tarihlerinde düzenlenen “İDAT” seminerine Meral Safsoy, Gökhan Polat ve İbrahim Özışık destek verdiler.
* 10 Mayıs 2017 tarihinde İSMMMO tarafından düzenlenen “Mali Müşavirler için Güvenilir İşletme Danışmanı Olma Yolunda İç Denetimin Sunduğu Fırsatlar” ana temalı etkinlikte meslek mensupları ile buluştuk.
* 10-11 Mayıs 2017 Brüksel’de düzenlenen EUROSAI – ECIIA toplantılarına TİDE’yi temsilen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı M. Kemal Tapkan katıldı.
* 11 Mayıs 2017 tarihinde Anadolu ziyaretlerinde, Konya’da İç Denetim’in kobilere büyüme ve kurumsallaşma yolundaki rehberliğini görüşmek için BloombergHT Çıkış Yolu programına katıldık.
* 11 Mayıs 2017 tarihinde İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi İşletme Kulübü tarafından düzenlenen “Yönetim ve Finans Zirvesi”nde “Kampüsten Geleceğe Bakış – Öz Gelecek Tasarımı & Denetim Üzerine Kariyer Fırsatları” üzerine sunum gerçekleştirdik.
* 13 - 14 Mayıs 2017 tarihinde Bursa SMMMO tarafından Uludağ’da düzenlenen II. Kurumsal Yönetim ve İç Kontrol Sempozyumu’nda “İşletmelerde Paydaşların Güvencesi: Risk Yönetimi, İç Denetim ve Bağımsız Denetim İlişkisi” konulu sunum gerçekleştirdik.
* 15 Mayıs 2017 tarihinde BOTAŞ farkındalık etkinliğini gerçekleştirdik.
* 17 Mayıs 2017 tarihinde Marmara Üniversitesi, Almanca İşletme Bölümü’nde bu sene başlayan TİDE İç Denetim Seminerlerinin son dersini gerçekleştirdik.
* 18 Mayıs 2017 tarihinde TİDE’yi temsilen Prof. Dr. Nuran Cömert, TİDE Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Usluer, üyemiz Bakırköy Belediyesi İç Denetim Birimi Başkanı Gökhan Polat ve TİDE Kurucu ve Onursal Başkanı Ali Kamil Uzun tarafından Selanik Başkonsolosu, Atatürk Evi Müzesi, Selanik Belediye Başkanı ziyaret edildi.
* 19 Mayıs 2017 tarihinde IIA Yunanistan tarafından düzenlenen İç Denetim Konferansına katıldık.
* 22 Mayıs 2017 tarihinde Deloitte Türkiye ev sahipliğinde düzenlenen İç Denetim Yöneticileri Yuvarlak Masa Toplantısında TİDE Başkanı Menteş Albayrak tarafından “İç Denetimin Küresel Nabzı ve Yeni Eğilimler” üzerine sunum yapıldı.
* 22 – 24 Mayıs 2017 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilen X. EUROSAI Kongresi’nde TİDE’yi temsilen Kurucu ve Onursal Başkanı Ali Kamil Uzun ile Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı M. Kemal Tapkan delege olarak katıldı.
* 23 Mayıs 2017 Salı akşamı BÜMED’de TİDE Farkındalık Ödül Töreni gerçekleştirildi.
* 25 Mayıs 2017 tarihinde üyelerimize yönelik ücretsiz seminer düzenlendi.
* 25 Mayıs 2017 tarihinde İSMMMO Girişim, Kariyer Pazarlama ve Planlama komitesi toplantısına katıldık.
* 26 - 27 Mayıs 2017 tarihinde TİDE Akademi Denetim Raporu Yazımı seminerini gerçekleştirdik.
* 01 Haziran 2017 tarihinde Anadolu ziyaretlerinde, Antalya’da İç Denetim’in kobilere büyüme ve kurumsallaşma yolundaki rehberliğini görüşmek için BloombergHT Çıkış Yolu programına katıldık.

Saygılarımızla,
Türkiye İç Denetim Enstitüsü