DUYURULAR

09.08.2017

Değerli Üyelerimiz,

Hepinizin bildiği gibi kamu denetimi farklıdır. Genellikle, daha fazla mülahaza, daha fazla düzenleme ve daha fazla sonuç vardır. Bunun yanı sıra, ustalaşmak gereken daha fazla süreç vardır. Kamu denetimi, kamu muhasebesi ve hibelerden, yasamanın gözetimine, gizlilik haklarına ve çok daha fazla konuya kadar alanda özel bir bilgi birikimine sahip olmayı gerektirir. Bununla birlikte, bu bilgileri edinmek oyunun sadece bir kısmıdır. Diğer kısmıysa, mevcut ve potansiyel işverenlerinizin bu konuda ne kadar bilgili olduğunuzu fark etmelerini sağlamaktır. İç Denetçiler Enstitüsü (IIA), bunu başarmanız için size mükemmel bir yöntem sunar.

CGAP®, karmaşık bir alanda sizi farklılaştırır.

The Certified Government Auditing Professional® (CGAP) sertifika programı, özellikle, her düzey ve kademedeki kamu sektöründe çalışan denetçiler için tasarlanmıştır ve bu iddialı ve talepkâr alanda karşı karşıya kalabileceğiniz birçok zorluk açısından size hazırlayan ve bu alanda yetkinlik kazanmanızı sağlayan mükemmel bir mesleki referanstır.
CGAP unvanı edinmek için hazırlanmak ve bu unvanı kazanmak:

* Sizi meslektaşlarınızdan farklı kılacaktır.

* İç denetim kadrosu nezdinde güvenilirliğinizi artıracaktır.

* Sektördeki en iyi uygulamalar ve prosedürler hakkındaki bilgi birikiminizi artıracaktır.

* Yeterli ve profesyonel olduğunuzu gösterecektir.

* Size, başarıya ulaşma yönünde kişisel tatmin sağlayacak.

* Sürekli gelişim ve ilerlemenin temelini atacaktır.

Daha fazla bilgi almak için http://www.tide.org.tr/page.aspx?nm=Sertifikasyon_Aday_El_Kitabi bağlantısını incelemenizi rica ederiz.
Size CGAP unvanı kazanmaya çalışırken destek olmayı ve CGAP sertifikanızı bu yıl takdim etmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz!

Saygılarımızla,
Türkiye İç Denetim Enstitüsü