DUYURULAR

02.02.2018

CFSA - Yetkinlik ve profesyonelliğinizin bir belgesi

Değerli Üyelerimiz,
 
Bugün, bankacılık, sigorta ve menkul kıymetler şirketleri, müşterilerine ve yatırımcılara güçlerini, istikrarlarını ve bütünlüklerini gösterebilmek ve kanıtlayabilmek için yoğun çaba göstermektedirler. Sonuç olarak, finansal hizmetler kuruluşlarında iç denetçinin üstlendiği rol hiçbir zaman bugünkünden daha önemli olmamıştı veya daha dikkatli irdelenmemişti. İç denetçilerin uyguladıkları süreçleri geliştirmeye ve profesyonelliklerini göstermeye devam etmelerinin bu kadar kritik öneme haiz olmasının sebebi işte budur. Ve Uluslararası İç Denetçiler Enstitüsü’nün (IIA) her ikisini de başarmak için mükemmel bir yolu vardır.
 
CFSA – Yetkinlik ve profesyonelliğinizin bir belgesi
 
Certified Financial Services Auditor® (CFSA®) (Sertifikalı Finansal Hizmetler Denetçisi), bankacılık kuruluşları, birikim/tasarruf ve kredi kuruluşları, kredi birlikleri, sigorta şirketleri, menkul kıymetler ve emtia hizmetleri, gayrimenkul hizmetleri, holding ve yatırım şirketleri, kredi kurumları, düzenleyici otoriteler ve başka finansal hizmetler kuruluşlarında çalışan denetim profesyonelleri için bir uzmanlık sertifikası ve bir seçkinlik işaretidir.
 
Hedefiniz bir finansal hizmetler profesyoneli olarak kariyerinizde ilerlemek ise, CFSA sertifikasının değeri kesinlikle göz ardı edilemez.
 
CFSA sertifikası için hazırlanmanız ve bu sertifikayı kazanmanız:
 
· Sizi eş düzeydeki meslektaşlarınızdan ayırt edecek ve öne çıkartacaktır.
 
· Kurum içi personel ve kurum dışı müşteriler nezdindeki itibarınızı artıracaktır.
 
· Sektörün en iyi uygulamaları ve prosedürleri hakkındaki bilgi düzeyinizi artıracak ve geliştirecektir.
 
· Yetkinlik ve profesyonelliğinizi gösterecektir.
 
· Size kişisel başarıya ulaşma duygusu verecektir.
 
· Sürekli gelişim ve ilerleme için gerekli temelleri atacaktır.
 
Daha fazla bilgi almak için https://www.tide.org.tr/page/118/Sertifikasyon-Aday-El-Kitabi bağlantısını incelemenizi, CFSA başvuru sürecini başlatmak için ise https://i7lp.integral7.com/durango/do/login?ownername=iia&channel=iia&basechannel=integral7 bağlantını kullanmanızı rica ederiz.
 
CFSA sertifikasını almaya yönelik çabalarınızda size destek olabilmeyi ve sertifikanızı size bu yıl sunabilmeyi ümit ediyoruz!
 
Saygılarımızla, 
Türkiye İç Denetim Enstitüsü