DUYURULAR

21.05.2018

İSMMMO "İşletme Sahipleri İçin İç Denetimin Sunduğu Fırsatlar" Semineri Gerçekleştirildi

İSMMMO İç Denetim Komitesi tarafından, 08 Mayıs 2018 tarihinde, "İşletme Sahipleri İçin İç Denetimin Sunduğu Fırsatlar" semineri gerçekleştirildi. 
 
Etkinlikte, işletmelerin iç denetim alanında güvenilir işletme danışmanlarından beklentileri ve iç denetimin sunduğu fırsatlar değerlendirildi. İSMMMO Başkan Yardımcısı Erol Demirel ve TİDE Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Murat Çağlar’ın açılış konuşmalarını yaptıkları etkinlikte, TİDE Etik Kurul üyesi ve İSMMMO İç Denetim Komitesi Başkanı Cumhur Karatepe, komite olarak yapmış oldukları çalışmalar, projeler ve mesleki faaliyetlerle ilgili bilgi vererek, etkinliğin temel amacının iç denetim kültürünün kurumlarda yaygınlaştırılmasına yardımcı olmasını sağlamak olduğunu ifade etti.
 
İSMMMO Başkan Yardımcısı Erol Demirel’in “Mali Müşavirler İçin Güvenilir İşletme Danışmanı Olma Yolunda İç Denetimin Sunduğu Fırsatlar” başlıklı sunumunun ardından, TİDE Yönetim Kurulu üyesi ve İSMMMO İç Denetim Komitesi Üyesi Mustafa Sönmez’in moderatörlüğünü yaptığı, Borsaya Kote Ortaklık Yöneticileri Derneği (KOTEDER) Başkanı Nalan Erkarakaş’ın ve OPET Petrolcülük A.Ş. Yönetim Kurulu Temsilcisi Seyfullah Atçı’nın konuşmacı olduğu “İşletme Sahiplerinin Güvenilir İşletme Danışmanlarından Beklentileri” başlıklı bir panel düzenlendi.
 
Panelin ardından TİDE Kurucu ve Onursal Başkanı Ali Kamil Uzun “İşletme Sahiplerinin İhtiyaç ve Beklentilerinin Mali Müşavirlerce Karşılanmasındaki Kritik Başarı Faktörleri” başlıklı sunumu gerçekleştirirken etkinliğin kapanış konuşmasını ise, TİDE Etik Kurul Başkanı ve Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nuran Cömert yaptı.
 
Programın video görüntülerine aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.
 
 
 
Programın kapanış bildirisinde; işletmelerde İSMMMO ve TİDE işbirliği ile iç denetimle ilgili çalışmalarda meslek mensuplarına yol gösterici eğitim materyallerinin oluşturulması ve işletmelerde iç denetim kültürünün yaygınlaştırılması amacıyla uzun vadeli stratejik hedeflerin belirlenmesi vurgulandı. Kapanışta ayrıca, değişimi ve dönüşümü yönetmede işletme sahipleri ve iç denetim arasındaki iletişimin güçlü olabilmesi,  İşletmelerin kurumsallaşmasının geliştirilmesi ve işletme itibarının arttırılmasında iç denetimin pusula görevi üstlendiği, işletme sahiplerinin yetkin ve değer yaratan güvenilir işletme danışmanlarından kuruma katma değer ve ekonomik fayda sağlamalarını beklediği belirtilerek, İSMMMO üyelerinin de güvenilir işletme danışmanı olma yolunda ruhsatlarını uluslararası sertifikalarla taçlandırmasının önemi ve gerekliliği vurgulandı.