DUYURULAR

21.05.2018

Uluslararası Akademik Forum 2018 Anadolu Üniversitesi’nde Gerçekleştirildi

Uluslararası Akademik Forum 2018, Türkiye’deki iç denetim profesyonellerinin meslek örgütü olan Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE) ve Muhasebe Öğretim Üyeleri Bilim ve Dayanışma Vakfı (MÖDAV) işbirliği ile 11 Mayıs 2018 tarihinde “Gerçek Zamanlı Güvence Modeli Olarak Sürekli Denetim ve Sürekli İzleme” temasıyla Anadolu Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

Uluslararası Akademik Forum 2018, TİDE Kurucu ve Onursal Başkanı Ali Kamil UZUN’un Uzun Lafın Kısası karikatür sergisinin açılışı ile başladı.

Forum, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci GÜNDOĞAN, İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Melih ERDOĞAN ile IIA Yunanistan Başkanı ve ECIIA Yönetim Kurulu Üyesi Verra MARMALIDOU’nun bilişsel dönüşümün önemine değinen açılış konuşmalarıyla başladı.

IIA Akademik İlişkiler Komitesi ile TİDE Yönetim Kurulu Üyesi ve Odeabank Teftiş Kurulu Başkanı Tolga USLUER’in moderatörlüğünde “Sürekli İzleme ve Denetime Yönelik Düşünceler” temalı canlı bağlantı Dubai’den gerçekleştirildi. Canlı yayın sonrası TİDE Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Murat ÇAĞLAR, MÖDAV Başkanı Prof. Dr. Beyhan MARŞAP ve TİDE Kurucu ve Onursal Başkanı Ali Kamil UZUN sürekli denetim ve sürekli izleme konularında düşüncelerini paylaşarak açılış konuşmaları tamamlandı.

Deloitte Türkiye’den İbrahim Yiğit GÖKÇE ve Kaan MERİÇELLİ “Genç Denetçilerin Denetime ve Geleceğe Bakışı” başlıklı sunum gerçekleştirdiler.

“Denetim Dünyasındaki Gelişmeler Bağlamında İç Denetimin Yeni Boyutları” başlıklı ilk forumda TİDE Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Murat ÇAĞLAR moderatörlüğünde IIA Yunanistan Başkanı ve ECIIA Yönetim Kurulu Üyesi Verra MARMALIDOU, Zorlu Holding Denetim Genel Müdürü Billur Demet ATAN ve Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden Prof. Dr. Süleyman UYAR görüşlerini katılımcılar ile paylaştı.

Forum’un ikinci bölümü klasik müzik dinletisi ile başladı.

 ACCA Türkiye Başkanı Filiz DEMİRÖZ moderatörlüğünde, Londra’dan Andrew GAMBIER ile “Önyargıyı Gidermek: Sürekli Denetimde Bilişsel Önyargıların Belirlenmesi ve Azaltılması” konulu canlı bağlantı gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Ömer Lalik’e Mesleki ve Akademik SAYGI Ödül Töreni düzenlenerek kendisine TİDE Kurucu ve Onursal Başkanı Ali Kamil UZUN, MÖDAV Başkanı Prof. Dr. Beyhan MARŞAP ve Prof. Dr. Melih ERDOĞAN tarafından plaket takdim edildi.

Forum, Garanti Bankası Teftiş Kurulu Başkanı Osman Bahri TURGUT’un “Sürekli Denetim Yaklaşımı: Bir Örnek Uygulama Olarak Gelişen Siber Tehdit Ortamı Denetimi” adlı sunumu ile devam etti.

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nuran CÖMERT’in moderatörlüğünü yaptığı “Sürekli Güvence İçin, Sürekli Denetim ve Sürekli İzlemenin Eşgüdümünü Nasıl Sağlayacağız?” başlıklı ikinci forumda Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nden Prof. Dr. Birol YILDIZ, Anadolu Üniversitesi’nden Dr. Sezen ULUDAĞ ve Yunanistan Ulusal Bankası Grup İç Denetim Koordinasyon Ofisi Başkanı Aristotelis MALLIAROS görüşlerini paylaştı.

Uluslararası Akademik Forum 2018, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Melih ERDOĞAN’ın değerlendirme konuşmasıyla tamamlandı.

Forum sonrasında, Nuray TAMER moderatörlüğünde çeşitli üniversitelerin denetim kulübü öğrencilerinin katıldığı “Denetim Kulüpleri Ağı” toplantısı gerçekleştirilmiştir. 

Anadolu Üniversitesi web sitesinde yayınlanan habere buradan ulaşabilirsiniz.

 

İbrahim Yiğit GÖKÇE & Kaan MERİÇELLİ sunumu için tıklayınız.
 
Verra MARMALIDOU sunumu için tıklayınız.
 
Prof. Dr. Süleyman UYAR sunumu için tıklayınız.
 
Andrew GAMBIER sunumu için tıklayınız. 
 
Prof. Dr. Birol YILDIZ sunumu için tıklayınız.
 
Dr. Sezen ULUDAĞ sunumu için tıklayınız. 
 
Aristotelis MALLIAROS sunumu için tıklayınız.