DUYURULAR

06.08.2018

IIA 2018 Farkındalık Ödülü TİDE’nin Oldu

Türkiye İç Denetim Enstitüsü, tüm dünyada Mayıs ayı boyunca kutlanan “İç Denetimde Farkındalık Ayı” kapsamında düzenlediği etkinliklerle Uluslararası İç Denetçiler Enstitüsü (IIA) tarafından 2018 Farkındalık Özel Ödülü’ne layık görüldü.

Dünya çapında 170 ülkede 192 binden fazla üyesi bulunan Uluslararası İç Denetçiler Enstitüsü (IIA), mesleği mükemmelliğe taşımak, değerini ve önemini vurgulamak amacıyla Mayıs ayını “Uluslararası İç Denetimde Farkındalık Ayı” olarak kutluyor. IIA ’in Türkiye’deki temsilcisi TİDE de, ay boyunca düzenlediği etkinliklerle mesleki farkındalığın altını çizdi. “Gerçek Zamanlı Güvence Modeli Olarak Sürekli Denetim ve Sürekli İzleme” teması ile Uluslararası Akademik Forum 2018, 11 Mayıs 2018 tarihinde Anadolu Üniversitesi’nde gerçekleşti. Rahmi M. Koç Müzesi’nde düzenlenen “Farkındalık Ödül Töreni” ile 6 kategoride 14 ödülü mesleğine değer katan kurum ve kişilerle buluşturdu. " İç Denetim Uluslararası Mesleki Uygulama Çerçevesi" ve "İç Denetim ve Etik " konularında üyelerimize özel seminer düzenlendi.

TİDE ’nin “Farkındalık Ayı” kapsamında düzenlediği etkinlikler, dünyadaki diğer örnekleriyle birlikte IIA tarafından değerlendirildi ve 2018 Farkındalık Özel Ödülü Türkiye’ye geldi. İç Denetim Enstitüleri açısından önemli bir başarı kıstası kabul edilmiş ödüle siz değerli üyelerimizin katkıları ile bu sene de 5. kez sahip olmaktan duyduğumuz gururu paylaşmak isteriz.

Saygılarımızla,
Türkiye İç Denetim Enstitüsü