DUYURULAR

31.05.2019

9. TİDE Farkındalık Ödülleri Sahiplerini Buldu

 
Türkiye’deki iç denetim profesyonellerinin meslek örgütü olan Türkiye İç Denetim Enstitüsü’nün (TİDE), iç denetimde farkındalık yaratmak amacıyla düzenlediği “Farkındalık Ödül Töreni” 30 Mayıs’da Rahmi M. Koç Müzesi’nde gerçekleştirildi.
 
Bu yıl 9.’su düzenlenen ödül töreninde, mesleki farkındalığın gelişimi ve yaygınlaşmasına katkıda bulunan kurum ve kişiler ile toplumsal alanda fark yaratan kişi ve kurumlar ödüllendirildi.
 
Ödül töreni katılımcılarının tören öncesinde Rahmi M. Koç müzesinde gerçekleştirdiği özel müze turunun ardından, iftar yemeği ile programa devam edildi.
 
Gerçekleştirilen “Farkındalık Ödül Töreni”nde 6 ayrı kategoride 17 ödül sahiplerini buldu.
 
“Kurumsal Farkındalık”, “Bireysel Farkındalık”, “Akademik Farkındalık”, “Toplumsal Farkındalık”, “TİDE Özel Ödülü” ve TİDE Kurucusu / Onursal Başkanı Ali Kamil Uzun adına verilen “Ali Kamil Uzun Yaşam Boyu Meslek Üstün Hizmet Ödülü” kategorilerinde başarılı çalışmalar gerçekleştiren kişi ve kurumlar ödüllendirildi.
 
 
 
Kurumsal Farkındalık / Kalite Güvence Dış Değerleme Farkındalığı Ödülü
 
• ENERJİSA ELEKTRİK DAĞITIM
 
• ENERJİSA ÜRETİM SANTRALLERİ
 
• SOCAR TURKEY ENERJİ
 
 
 
Kurumsal Farkındalık / Mesleki Tanıtım Faaliyetleri Farkındalığı Ödülü
 
• DENİZBANK
 
• KORDSA
 
• KAYSERİ ŞEKER FABRİKASI
 
 
 
Kurumsal Farkındalık / Sürekli Mesleki Gelişim Farkındalığı Ödülü
 
• TÜRKİYE VAKIFLAR BANKASI
 
 
 
Kurumsal Farkındalık / Sertifikasyon Farkındalığı Ödülü
 
• DENİZBANK
 
 
 
Bireysel Farkındalık
 
• İBRAHİM ÖZIŞIK
 
 
 
Akademik Farkındalık / Mesleki Akademik Etkinlikler Ödülü
 
• ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ
 
 
 
Toplumsal Farkındalık / Sosyal Sorumluluk Farkındalık Ödülü
 
• TÜRK DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI
 
• PEGASUS HAVA YOLLARI
 
• PINAR AYHAN
 
 
 
TİDE Özel Ödülü
 
• T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI
 
• DOÇ. DR. ERDAL YILMAZ
 
• 19 MAYIS LİSESİ HAVA MERASİM BÖLÜĞÜ
 
 
 
Ali Kamil Uzun Yaşam Boyu Meslek Üstün Hizmet Ödülü
 
• BÜLENT YURDALAN
 
 
9. TİDE Farkındalık Ödül Töreni videosu için tıklayınız.
 
 
TİDE - Şirket yönetim kurullarının ve üst düzey yöneticilerinin stratejik iş ve çözüm ortağı olan iç denetçilerin meslek örgütü Türkiye İç Denetim Enstitüsü TİDE, iç denetim mesleğinin ve profesyonellerinin uluslararası standartlar ile uyumlu, küresel seviyede yetkin uygulaması için güvence oluşturmaktadır. Türkiye İç Denetim Enstitüsü, mesleğin profesyonellerinin yetkinlikleri, finans ve reel sektör şirketlerimiz ile kamu kurum ve kuruluşlarının kurumsal yönetim kalitesi, düzenleyici otoritelerin düzenlemelerinin uygulamadaki uyum kalitesi, mesleğin akademik gelişimi için çeşitli hizmetler sunmaktadır.
 
Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilmekte olan iç denetim, kurumsal yönetim, iç kontrol ve risk yönetimi konularında yetkin uzmanların bilgi, deneyim ve iyi uygulama örneklerini paylaştıkları "Türkiye İç Denetim Kongresi", yazı, makale ve söyleşileri ile mesleki gündemi belirleyen, temel mesleki bilgi ve referans kaynağı "İç Denetim Dergisi", sürekli güncelliği sağlanan ve dilimize çevrilen "Uluslararası İç Denetim Standartları ve Mesleki Uygulama Çerçevesi", iç denetim profesyonellerinin küresel yetkinlik belgesi "Uluslararası İç Denetçi Sertifikası", sürekli gelişim için "Mesleki Gelişim ve
 
Yetkinlik Seminerleri", mesleki akademik gelişime yönelik "Akademik İlişkiler ve Gelişim Programı", profesyonel kariyer fırsatlarının değerlendirilmesi için "Kariyer Merkezi" olmak üzere pek çok uluslararası ve ulusal mesleki birikimlere erişim ve paylaşım imkanları sağlanmaktadır. Türkiye İç Denetim Enstitüsü, bu hizmetleri ile mesleğin profesyonellerine ve iş dünyamıza güncel kalmak, değişim, gelişim ve büyümenin ortağı olmak konusunda fırsatlar sunmaktadır. Uluslararası İç
 
Denetçiler Enstitüsü (IIA) ve Avrupa İç Denetim Enstitüleri Konfederasyonu (ECIIA)’nun temsilcisi olan ve yönetim organları ile çalışma komitelerinde aktif görev alan Türkiye İç Denetim Enstitüsü, "Meslekte küresel gelişim ve mükemmelliğin paydaşı olmak" vizyonu ile şirketlerimizin yönetim kurulları, denetim komiteleri, icra kurulu başkanları (CEO), üst düzey yöneticiler ve iç denetçiler, kamu kurum ve kuruluşlarımız, düzenleyici kurumlarımız, üniversitelerimiz ve akademisyenlerimize hizmetleri ile kalıcı değer yaratma misyonunu sürdürmektedir. www.tide.org.tr