DUYURULAR

08.08.2019

IIA 2019 Farkındalık Ödülü TİDE’nin Oldu

 
Türkiye İç Denetim Enstitüsü, tüm dünyada Mayıs ayı boyunca kutlanan “İç Denetimde Farkındalık Ayı” kapsamında düzenlediği etkinliklerle Uluslararası İç Denetçiler Enstitüsü (IIA) tarafından 2019 Farkındalık Özel Ödülü’ne layık görüldü.
 
Dünya çapında 170 ülkede 200 bine yakın üyesi bulunan Uluslararası İç Denetçiler Enstitüsü (IIA), mesleği mükemmelliğe taşımak, değerini ve önemini vurgulamak amacıyla Mayıs ayını “Uluslararası İç Denetimde Farkındalık Ayı” olarak kutluyor. TİDE, ay boyunca düzenlediği etkinliklerle mesleki farkındalığın altını çizdi. “Güneş Ufuktan Gelecek Umuttan Doğar” teması ile Gelecek Zirvesi, 23-27 Nisan 2019 tarihlerinde Samsun’da gerçekleşti. Rahmi M. Koç Müzesi’nde düzenlenen “Farkındalık Ödül Töreni” ile 6 kategoride 17 ödülü mesleğine değer katan kurum ve kişilerle buluşturdu. IIA Yunanistan ve IIA Sırbistan Konferanslarına konuşmacı olarak katıldı. Lisansüstü Tez Envanteri çalışmalarının üçüncüsü olarak hazırlanan “Türkiye’de İç Denetim Üzerine Yapılan Akademik Çalışmaların Analizi: 2016-2017 ve 1985-2017 Değerlendirmeleri” araştırma çalışması yayınlandı.
 
TİDE ’nin “Farkındalık Ayı” kapsamında düzenlediği etkinlikler, dünyadaki diğer örnekleriyle birlikte IIA tarafından değerlendirildi ve 2019 Farkındalık Özel Ödülü Türkiye’ye geldi. İç Denetim Enstitüleri açısından önemli bir başarı kıstası kabul edilmiş ödüle siz değerli üyelerimizin katkıları ile bu sene de 6. kez sahip olmaktan duyduğumuz gururu paylaşmak isteriz.
 
Saygılarımızla,
Türkiye İç Denetim Enstitüsü