DUYURULAR

12.03.2012

İç Denetim Dergisi'nin 31. sayısı yayımlandı. Mesleğimiz adına yeni ve güzel gelişmelerin yaşanacağı bir dönem başlıyor. Yürürlüğe girecek yeni Türk Ticaret Kanunu (TTK), ülkemizde ticari yaşamın geleceğine damga vuracak. Türkiye İç Denetim Enstitüsü olarak yeni kanunla ilgili olarak, 2005 yılından bu yana çalışmalar sürdürüyoruz. Gerek dergimiz ‘İç Denetim’ aracılığıyla gerekse düzenlediğimiz kongre ve toplantılarda, işin uzmanlardan aldığımız görüşlerle meslektaşlarımızı yeni TTK hakkında bilgilendirmede bulunuyoruz. Aynı zamanda dergimizin bu sayısında da yeni TTK’ya yer vererek hem Enstitümüz adına sunduğumuz görüşlerimiz ve bağımsız denetim şirketlerinden aldığımız yorumların konu hakkında sizlere önemli katkılar sağlayacağını düşünmekteyiz. 

Dergimizin Yansıma sayfalarında 15.’sini düzenlediğimiz Türkiye İç Denetim Kongresi’ne yer verdik. 17 Ekim 2011 tarihinde düzenlenen kongremize katılım her geçen yıl artması bizleri gururlandırıyor. Kongremizde konuşmacı olarak yer alan IIA Başkanı Richard F. Chambers'ın meslektaşlarımıza seslendiği, 2012 yılı mesajı da dergimizin sayfalarında yer alıyor. 

Yakın Plan sayfalarında ise Türkiye İç Denetim Enstitüsü Kurumsal İletişim Komitesi ve TİDE Akademi ile yaptığımız röportaja yer verildi. Aynı zamanda T.İş Bankası Teftiş Kurulu Başkanlığı ile yapılan kapsamlı röportaj da sizlere önemli katkılar sağlayacak. 

Yeşil Kalem, Mühür, Perçin, Çizgi Ötesi, Parmak İzi sayfalarımızda, çok değerli meslektaşlarımız makalelerine yer verildi. Dergimiz, siz değerli meslektaşlarımızın ve okuyucularımızın katkılarıyla daha da zenginleşti. Dergimizin sayfalarında yer alan pek çok makalenin sizlere katkı sağlayacağını düşünüyoruz. 

Dergimiz, aidat borcu bulunmayan üyelerimize, ücretsiz  olarak gönderilecektir. 
  
Dergimizi keyifle okumanızı diliyor , her türlü görüş ve önerilerinizi bekliyoruz. 

Bir sonraki sayımızda tekrar görüşmek dileğiyle...

Derginin linkle ulaşılacak sayfaları ise : İç Denetim Dergisi 31. Sayı