DUYURULAR

04.06.2020

IIA Ana Sözleşmesi’nde Yapılması Önerilen Değişiklikler Hakkında

Değerli Üyelerimiz; 
 
170’den fazla ülke ve bölgede 200.000’den fazla üyeyi temsil eden bir global organizasyon olan Uluslararası İç Denetçiler Enstitüsü’nün (IIA), etkin ve verimli yönetişim uygulamalarını sürdürmesi kritik öneme sahiptir.
 
Gözetim Komitesi (Supervisory Committee), Yönetim Kurulu olarak değil, danışman olarak görev yaptığı için, Global Aday Gösterme Komitesi tarafından, Ana Sözleşme, X. Madde Bölüm 3’te, Denetim Kurulu’nda görev yapabilme sınırlamasının kaldırılması için aşağıdaki değişiklikler önerilmektedir;
 
Section 3. Audit Committee. The Global Board shall appoint an Audit Committee, which shall consist of at least three (3) but no more than five (5) members of the Global Board. The Chairman of the Audit Committee shall be elected by the membership to the Global Board and may not serve The IIA in any other capacity during the period of appointment. Audit Committee members, during their period of appointment, may not serve as an officer, committee chairman, or staff. The Chairman and members of the Audit Committee shall be ineligible for nomination to serve on the Supervisory Committee for a period of one (1) year after their terms expire. The past Chairman of the Global Board shall be ineligible for appointment to the Audit Committee for three (3) years after leaving the Supervisory Committee. Other members of the Supervisory Committee shall be ineligible for appointment to the Audit Committee for one (1) year after leaving the Supervisory Committee.
 
IIA’in 23 Temmuz tarihinde online olarak gerçekleştirilecek olan 2020 Yıllık İş Toplantısı sırasında bu Ana Sözleşme değişiklikleri hakkında global üye oylaması yapılacaktır. Toplantı online gerçekleştirileceği için, imzalı vekaletnamenizi 8 Temmuz 2020 (23:59 ET) öncesinde göndererek bu değişiklikler hakkında oy kullanabilirsiniz.
 
IIA’nın bir üyesi olarak sizin teklif edilen Ana Sözleşme hakkında vereceğiniz oy son derece önemlidir. Lütfen bu Ana Sözleşme değişikliklerini inceleyiniz ve aşağıdaki linke tıklayarak üye vekâletinizi gönderiniz.
 
 
 
Bu talebimize ilginiz için teşekkür ederiz.
 
Saygılarımızla,
 
J. Michael Joyce, Jr., CIA, CRMA            Richard F. Chambers, CIA, QIAL, CGAP, CCSA, CRMA
2019–20 IIA Yönetim Kurulu Başkanı         IIA Başkan ve CEO