DUYURULAR

20.07.2020

CIA ve CRMA Çevrim içi Test Teknolojisi ve Ekipman Uyumluluğu

Aşağıda, çevrim içi testler için kullanılacak teknoloji ve ekipmanlar ile ilgili 3 önemli güncelleme yer almaktadır:

·         İnternet Explorer desteklenmediğinden dolayı, adaylar sınavlarına çevrim içi ortamda girebilmek için Google Chrome veya Mozilla Firefox tarayıcılarını kullanmalıdırlar. 

·         Pearson VUE, çevrim içi ortamda sınavlara girerken Mac cihazlarıyla yaşanan sorunlardan haberdardır. Bu sorun çözülünceye kadar adayların çevrim içi sınavlarına girmek için Mac dışındaki cihazları kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Eğer bu mümkün değilse, adaylar bir test merkezinde sınava girme seçeneğini değerlendirmelidirler.

·         Adaylar, Pearson VUE çevrim içi testler sayfasının (Pearson Vue online testing page) sıkça sorulan sorular (FAQ) bölümünde sayılan tüm sistem şartlarını karşılamalı ve herhangi bir sınav planlaması yapmadan önce, internet bağlantısının mevcut olması da dahil olmak üzere bu teknik şartların tamamını karşılama sorumluluğunu üstlenmelidirler.

Çevrim içi testler, sistem şartları, fiyatlandırma ve sıkça sorulan sorular (FAQs) ile ilgili en güncel bilgileri almak için, www.theiia.org/OnlineTesting web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.