DUYURULAR

28.07.2020

CCMS İle İlgili Önemli Güncellemeler

IIA tarafından, aday deneyimini daha verimli hâle getirmek amacıyla yakın zamanda Sertifikasyon Aday Yönetim Sistemi’nde (CCMS) bazı güncellemeler yapılmıştır.

  • Yeniden Sınav Kayıt Dönemi: 27 Temmuz 2020 tarihinden itibaren yürürlüğe girmek üzere, adayların başarısız oldukları bir sınava yeniden kayıt yaptırmalarını engelleyen 60 gün kısıtlaması kaldırılmıştır. Adaylar, başarısız oldukları sınavın ücretini ödeyerek 60 gün sonrası için müsait sınav tarihlerini PearsonVUE sisteminde göreceklerdir.
  • Basılı Sertifikalar: Adaylar basılı sertifikalarını kendi CCMS ana sayfalarından hemen sipariş edebilirler. Basılı sertifikalar standart postayla gönderildikleri için, adayın ikamet ettiği ülkeye bağlı olarak sertifikanın teslim süresi 15 haftaya kadar çıkabilir.
  • Mevcut Sınav Başvurusu veya Kaydı: Üye olmayan bir adayın bir başvuruya başlaması ve ardından üye olması hâlinde, yapılan işlemle ilişkili ücretler üyelere özel ücretleri yansıtacak şekilde güncellenmediği takdirde, bu adayın, yaptığı başvuruyu ve/veya sınav kaydını güncellemek üzere Üye Sertifikasyon Desteği için CCMS’de yeni bir durum bildirimi açması gerekir.
  • Sınav Güvenliği: Sınav güvenliği; IIA, Sınav Sertifikasyon Kurulu ve PearsonVUE için son derece önemli olduğundan, IIA’nın sınav fikri mülkiyet (FM) haklarını korumak adına süreç ve prosedürleri iyileştirmek ve soruşturma tedbirlerini arttırmak amacıyla IIA tarafından Sınav Güvenliği Ekibi kurulmuştur. Meydana gelebilecek olayları bildirmek için izlenecek süreç ve prosedürler Sınav Güvenliği Sayfası’na (Exam Security page) eklenmiştir.

CCMS ile ilgili en son güncellemeler, kullanıcı senaryoları ve sıkça sorulan sorular (FAQ) için Access CCMS web sayfasını ziyaret ediniz.