DUYURULAR

03.09.2020

Sürekli Mesleki Eğitim (CPE) 2020 

Değerli Sertifika Sahipleri, 
 
IIA sertifika sahiplerinin, 31 Aralık 2020 tarihine kadar sahip oldukları IIA sertifikaları için CPE bildirimi yapmaları gerektiğini hatırlatmak isteriz. Kredi kazanma fırsatlarına ve CPE bildirim şartlarına buradan ulaşabilirsiniz. CPE bildirimlerinize ilişkin kanıtlayıcı belgeleri muhafaza etmeniz gerekmektedir. Detaylı bilgi için web sitemizde yer alan Sürekli Mesleki Eğitim (CPE) Politikası sayfamızı incelemenizi rica ederiz.
 
IIA Sürekli Mesleki Eğitim (CPE) politikası uyarınca sertifika sahiplerinin her yıl, en az iki saatlik “Etik Eğitimi” almaları gerektiğini hatırlatmak isteriz. TİDE Akademi Etik Online Seminerine Mesleki Gelişim Eğitimleri sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
 
IIA Sicil Kaydını Kaçırmayın (IIA Registry)
 
IIA sertifikasyonu kazanmış ve CPE bildirimiyle Aktif durumunu korumuş olan kişiler IIA Sertifikasyon Siciline katılma hakkına sahiptir. Bu güncel kayıt, işverenlere ve istihdamdan sorumlu personele sertifikasyonunuzu teyit etme fırsatı sağlar. Bu kayıt sadece şu bilgileri içerecektir: Sertifika sahibinin adı ve soyadı; sertifika ID numarası; sertifikasyon durumu; ikamet edilen ülke. Bu kayda katılım gönüllü ve isteğe bağlıdır. Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
 
Saygılarımızla, 
Türkiye İç Denetim Enstitüsü