DUYURULAR

19.09.2020

Türkiye İç Denetim Enstitüsü Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Murat Çağlar'ın 25. Yıl Mesajı

Değerli Meslektaşlarımız ve Paydaşlarımız;
 
Meslek ailemiz ve paydaşlarımızla, Enstitümüzün 25. yaşını kutlamanın haklı gururu ve sevincini yaşıyoruz.
 
Meslek örgütümüzdeki 12 yıllık geçmişimle Enstitümüzü ikinci çeyrek asra taşıyan ekibin içerisinde olmaktan büyük onur duyuyorum.
 
Kurumsal yönetimin güvencesi olarak, bizlere verilen hedef doğrultusunda ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine ulaşması için çeyrek yüzyıldır bütün gayretimizle çalışıyoruz.
 
Vizyonumuz doğrultusunda mesleki mükemmelliğin küresel paydaşı olma yönünde önemli adımlar attık. Sadece ülkemizde değil yakın coğrafyamıza verdiğimiz destek, Avrupa Topluluğu’nda üstlendiğimiz görevler ve Uluslararası İç Denetim Enstitüsü komitelerinde aldığımız roller ile küresel alanda meslektaşlarımıza da değer yarattık. 170 ülkede bulunan, İç Denetim Enstitüleri arasında üst üste 6 yıldır aldığımız ödüller ile bunu perçinledik.
 
Mesleki sertifika sınavları, eğitimler, düzenlediğimiz uluslararası konferanslar, yayınlarımız, paylaşım toplantılarımız, üniversitelerin akademik programlarında yer alarak mesleğin genç paydaşlarına düzenlediğimiz iç denetim seminerleri, gençlerimiz için düzenlediğimiz zirveler, standartların meslektaşlarımıza kazandırılması gibi birçok faaliyetimize ara vermeden devam ediyoruz.
 
Yolculuğumuz süresince sahiplendiğimiz kadın erkek eşitliği ilkemizden taviz vermeden geleceğe umut ile yürüyoruz. Köklü bir kurum olmanın verdiği sorumluluk ile çevremize duyduğumuz saygıyı sürdürülebilirlik programımızla destekliyoruz.
 
Sadece kurumsallaşma yolculuğunu tamamlamış kurumlar değil, aynı zamanda kurumsallaşma yolunda ilerleyen orta ölçekli aile şirketlerinin de feneri olmaya, onlara ışık tutmaya devam ediyoruz.
 
Bizi biz yapan
 
- kurucularımıza,
- üyelerimize,
- akademik alanda her türlü desteği veren hocalarımıza ve kurumlara,
- okul sıralarında mesleğe adım atan umut ışığımız gençlerimize,
- mesleğin mevzuat boyutunda bizlere her türlü desteği veren düzenleyici kurumlara,
- kamudaki meslektaş ve paydaşlarımıza,
- Enstitümüzün profesyonel kadrosuna,
- tüm faaliyetlerimizi gerçekleştirmek için gönüllü olarak komitelerimizde canla başla çalışan üyelerimize,
- bayrağı bizlere teslim eden geçmiş dönem ve bu dönemdeki kurul üyelerine ve ailelerine,
- gönüllü olarak Enstitü faaliyetlerimizi icra etmek için bizlere her türlü desteği veren işverenlerimize ve yöneticilerimize,
- ve tabi ki ülkemiz için yarattığımız bu değere sahip çıkan, maddi ve manevi katkıları ile nice çeyrek asırlara yelken açmamıza destek olan stratejik ortak ve paydaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.
 
Enstitümüze ve mesleğe emeği geçip, bugün aramızda olmayan merhum meslek mensuplarımızı da saygı ve rahmetle anıyorum.
 
25. yılımız kutlu olsun, nice 25 yıllara…
 
İbrahim Murat ÇAĞLAR
Türkiye İç Denetim Enstitüsü
Yönetim Kurulu Başkanı
 
 
İstanbul, 19.09.2020