DUYURULAR

05.06.2012

Yeni Ticaret Kanunu ve yeni yürürlüğe giren Sermaye Piyasası Kurumsal Yönetim İlkeleri ışığında denetim komitelerine şirketlerimizin sürdürülebilirliklerinin korunması anlamında büyük bir görev düşmektedir. Bu bilinçten hareketle Türkiye İç Denetim Enstitüsü olarak katkıda bulunduğumuz TÜSİAD İç Denetim Alt Çalışma Grubu, 11 Haziran 2012 tarihinde Yapı Kredi Plaza, “Yeni Düzenlemeler Işığında Denetim Komitesi Uygulamaları Nasıl Olmalı?” başlıklı bir seminer düzenleyecektir.

Seminerin açılış konuşmaları TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Şirket İşleri Komisyonu Başkanı Cansen BAŞARAN SYMES ile Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Prof. Dr. Vedat AKGİRAY tarafından gerçekleştirilecektir.

TİDE Yönetim Kurulu Başkanı Özlem Aykaç İğdelipınar'ın da konuşmacı olduğu seminerde, TÜSİAD İç Denetim Alt Çalışma Grubu tarafından kaleme alınan  “Uygulama Örnekleri ile Birlikte, A’dan Z’ye Denetim Komitesi” başlıklı raporun tanıtımı ve değerlendirmesi yapılacaktır.

Ardından gerçekleştirilecek “Etkin Denetim Komitesi için Beklentiler” başlıklı panelde farklı yönetim kademelerini temsil eden panelistler denetim komitesinin en etkin şekilde işleyebilmesi için karşılıklı beklentilerin neler olduğunu ve bu beklentilerin ne şekilde yönetilmesi gerektiğini tartışacaklardır.

Program akışı ve katılım formu ekte bulunmaktadır.

Saygılarımızla

Seminer Programı

Katılım Formu