DUYURULAR

12.11.2020

IIA Sertifikasyon Sicil Kaydına İsminizi Ekletin

Erişime açıldı! IIA Sertifikasyon Sicili bir IIA sertifikasına hak kazanan ve devamlı mesleki eğitim (CPE) kredileri yoluyla sertifikasyonunu koruyan kişilerin güncel listesidir. Bu liste sayesinde işverenler, kuruluşlar ve diğer iç denetçiler iç denetim uzmanlarının sertifikasyonunu doğrulamanın yanı sıra sertifikalı iç denetçilere erişme imkânına da sahip olmaktadır. Sertifikasyon sicilinde yalnızca “aktif” sertifikasyon sahiplerinin ad soyad, durum ve ülke gibi bilgileri yer almaktadır.
 
IIA sertifikasyonunuzun süresi dolduğu için adınız şu anda sertifikasyon sicilinde görünmemektedir. Sertifikasyon siciline dâhil olabilmeniz için bir fırsat sunmak amacıyla, size sınırlı bir süre için yenileme ücretinde %50’lik bir indirim sunuyoruz. Yenileme başvurusu sürecini başlatmak için lütfen Sertifikasyon Yönetim Sistemi’ni (CCMS) ziyaret ediniz. Sertifikasyonunuzu yenileyebilmek için (yenileme başvurusu tarihinden önceki) son 12 ay içinde 20 CPE saatini tamamladığınızı raporlamanız gerekmektedir. Yenileme başvurusunu yaptığınız sırada yeterli CPE saatiniz yoksa 180 gün içinde bunu tamamlayabilirsiniz.
 
Yenileme ücretinde %50’lik indirime hak kazanmak için CCMS sisteminde ödeme adımında SAVE50 kodunu kullanınız. Bu indirim 31 Aralık 2020 tarihine kadar geçerlidir.                                                                                                                     
 
Yenileme süreciniz tamamlanıp sertifikasyonunuz tekrar aktif hale geldiğinde tek oturumlu bir sınav ile Sertifikalı İç Denetçi (CIA®) unvanını alma fırsatına sahip olacaksınız. Sınav son başvuru tarihi 15 Aralık 2020’dir.  CIA Geçiş Sınavı  hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.
 
Saygılarımızla;
Türkiye İç Denetim Enstitüsü