DUYURULAR

02.03.2021

CRMA - Yeni Sınav Sistemi Hakkında Güncel Bilgi

Değerli Meslektaşlarımız, 
 
Uluslararası İç Denetçiler Enstitüsü (IIA), değişen global risklere ayak uydurabilmek amacıyla, risk yönetimi güvencesinde başarılı olabilmek için gereken derinlemesine kurumsal bilgi ve ileri becerileri yansıtabilen yeni Risk Yönetimi Güvencesi Sertifikası® (CRMA®) sınavını 2021 yılında uygulamaya başlayacaktır.
 
1 Nisan 2021 tarihinden itibaren yeni program gereksinimleri, yeni sınav, format ve fiyatlandırma değişiklikleri geçerli olacaktır.
 
Tarih Activity
31 Mart 2021 Mevcut CRMA programına başvurmak için son gün
1 Nisan 2021 Güncellenmiş CRMA programı ilk başvuru
1 Mayıs–30 Haziran 2021 CRMA Beta Testi
1 Ekim 2021 Yeni CRMA sınavının resmi başlangıcı
 
 
 
 
 
 
 
 
31 Mart 2021 tarihinde veya öncesinde CRMA sınav başvurusunda bulunan adayların 31 Aralık 2022 tarihinden önce CIA Part I ve mevcut CRMA sınavlarını tamamlaması gerekmektedir. Mevcut CRMA programı 31 Aralık 2022 tarihinde sona erecektir.
 
1 Nisan 2021 tarihinde veya sonrasında CRMA sınav başvurusunda bulunan aktif CIA sertifikasyonuna sahip adaylar yeni tek sınav programına kaydolacaklardır. Yeni CRMA program süresi 2 yıldır. Mevcut CRMA programına kabul edilen adayların, söz konusu değişikliklerin kendilerini nasıl etkileyeceğini öğrenmeleri için CRMA Revizyonuna İlişkin El Kitabı’nı incelemelerini rica ederiz.
 
Not: CRMA sertifikasyon sınavı İngilizce dilinde yapılmaktadır.
 
2021 CRMA Beta Testi
 
IIA, aktif CIA sertifikası sahiplerini CRMA beta testine başvurarak yeni sınavı ilk deneyenlerden olmaya davet ediyor. Beta teste başvuran katılımcılardan ilk başvuru ücreti alınmayacak olup, yalnızca 90 ABD doları tutarındaki indirimli sınav kayıt ücreti alınacaktır (sınavın standart ücreti IIA üyeleri için 445 ABD doları, üye olmayanlar için ise 580 ABD dolarıdır)*.
 
Güncel CRMA programı için başvurular 1 Nisan 2021 tarihinde açılacaktır.
 
Güncel program, tarihler ve beta testi ile ilgili ayrıntılar için Güncel CRMA programı internet sitesini ziyaret ediniz.
 
Güncel CRMA sınavına hazırlanmak için ihtiyaç duyacağınız kapsamlı çalışma materyali için yeni CRMA Exam Study Guide and Practice Questions, 2.ci baskısı yakın zamanda IIA Kitap Satış Mağazası’nda satışa sunuldu. Hemen sipariş vermek için tıklayınız.
 
* İndirimli sınav kayıt ücreti yalnızca beta testi için onaylanan ilk 200 aday için geçerli olacaktır. 200 kişi eşiği aşıldıktan sonra onaylanan adaylar yine de sınava kayıt olabilirler; bu adaylara üyelik durumlarına göre standart sınav kayıt ücreti seçeneği sunulacaktır.
 
Saygılarımızla,
Türkiye İç Denetim Enstitüsü