DUYURULAR

21.05.2021

TİDE - İç Denetimde Etik İlke ve Kurallar - Uygulamada Karşılaşılan Sorunlar

 
Değerli Meslektaşlarımız,  
 
İç denetçiler için kılavuz niteliğindeki "İç Denetimde Etik İlke ve Kurallar, Uygulamada Karşılaşılan Sorunlar" konulu webinarımız, 2 Haziran Çarşamba günü saat 16:00 – 18:00 arasında çevrim içi olarak gerçekleştirilecek.
 
TİDE Etik Kurulu Başkanı ve M.Ü.İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nuran CÖMERT’in moderetörlüğünde gerçekleştirilecek webinarda mesleğin profesyonelleri ve aynı zamanda TİDE Etik Kurulu Üyeleri olan konuşmacılar aşağıdaki konuları ele alarak tartışacaklardır.
 
Fuat ÖKSÜZ, TİDE Etik Kurulu Üyesi, Sabancı Holding Denetim ve Etik Kurul Başkanı – "Kurumsal Etik Kuralların Önemi ve Etkili Uygulanması" 
 
Humral TAN, TİDE Etik Kurulu Üyesi, Avukat SMMM, Yönetim Danışmanı, Yönetim Koçu – "Etik ve Hukuk" 
 
İlker AÇIKALIN, TİDE Etik Kurulu Üyesi, Çelebi Havacılık Holding A.Ş. Denetim Direktörü – "Kurumsal Etik İlke ve Kurallara Uyumda İç Denetimin Rol ve Sorumluluğu" 
 
Mustafa SÖNMEZ, TİDE Etik Kurulu Üyesi, ÜNLÜ & Co İç Denetim Direktörü – "Sermaye Piyasası Çalışanları Etik İlkeleri ve Davranış Kuralları ve Uygulaması" 
 
Ömer Faruk DOĞAN, TİDE Etik Kurulu Üyesi, Çimsa İç denetim Müdürü – "Etik İhlallerde Uygulanacak Yaptırımlar Açısından karşılaşılan İkilemler"  
 
Sertifika sahipleri, her yıl almaları gereken 2 saatlik Etik eğitimini bu etkinliğe katılarak elde edecekleri 2 CPE ile tamamlayabilirler.
 
 
Saygılarımızla;
Türkiye İç Denetim Enstitüsü